Víkend mladší přípravky B - U8

Víkend mladší přípravky B - U8

16. května 2022

V sobotu jsme odehráli další soutěžní utkání s vrstevníky SK Tochovice na jejich domácím pažitu. Poprvé jsme si vyzkoušeli základní postavení rozděleni na přední a zadní hráče (dospělácky na obránce a útočníky). Ostatní co již zvládáme téměř bez koučování jsme chtěli plnit a dodržovat dále. Kluci a holky se do soupeře zakousli se vší vervou a dokázali soupeři gólově utéct. Co však bylo důležitější, byla předváděná hra, snaha, bojovnost a ochota pomoci svým kamarádům, kterým se občas něco nepovedlo a míč lehce ztratili.

 

 

Zároveň byla vidět neustálá odvaha zkoušet jednoduchým způsobem obejít protihráče a jako nadstavba dokonce i rychlé přepínání a kvalitní přesná rozehrávka, kdy jsme se dostali k ohrožení branky tak, že se všichni hráči na hřišti dotkli balónu. Zjistili jsme, že občas je samotný míč rychlejší, než když s ním běžíme a že je jedno kdo dopraví míč do sítě. K vidění bylo čisté odebírání míče soupeře bez zjevné snahy “jen” míč ukopnout, spousta povedených kombinací, kliček a umístěných střel. Celkové skóre se zastavilo na hodnotě 22:7 v náš prospěch a tak jsme si opět užili vítězný pokřik a plácnutí s fanoušky.

Výsledek je samozřejmě důležitý, dali jsme hodně branek a málo jich obdrželi, ale předvedená hra byla již na úrovni, která se v naší kategorii velice blíží ideálu a šetří trenérům hlasivky, protože mohou pouze chválit a rady na zlepšení mohou nechat na přestávku (těch pár připomínek zvládneme i za 5 minut přestávky).

Největší radost máme z růstu hráčů, kteří od podzimu udělali veliký pokrok a mají dále snahu se zlepšovat. Opět si kluci a holky ověřili, že to co se je snažíme naučit má smysl a vede k úspěchu.

Nesmíme samozřejmě zapomenout na naše věrné fanoušky – rodiče – kteří opět vytvořili úžasnou atmosféru.

Sestava: Dominik Máša, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Tomáš Kasprišin, Ela Roupcová, Lukáš Mikel, Valentýna Mikelová, Tobiáš Zelenka, Šimon Mochán

 

 

V neděli jsme pro ostatní, kteří se nedostali do sobotního zápasu domluvili přátelské utkání v Berouně s týmem ČLU Beroun. Hrálo se v obrovském vedru a na to jsme nakonec trochu doplatili. Úvodní dvě části jsme odehráli v absolutním nasazení, s absolutním zájmem o hru a zaujetím. Výsledkem byla poměrně vyrovnaná hra, přestože jsme tahali za kratší konec, nepřipustili jsme aby nám soupeř výrazně odskočil. Trochu jsme bojovali s rozehrávkou a využíváním volných prostorů, ale když se nám podařila nějaká klička, nebo postavení při hře, kdy nás spoluhráč s míčem mohl vidět a neměli jsme kolem sebe soupeře, tak jsme si poměrně často vytvářeli i brankové příležitosti. Druhé dvě části nám bohužel došly síly a v úmorném vedru jsme proti zdatnějšímu soupeři naprosto fyzicky i psychicky odešli a zbytek zápasu jsme se už nedokázali do zápasu vrátit a soupeř nás rozebral jako stavebnici LEGO. Každopádně byl vidět posun oproti minulému zápasu na začátku jarní části, kdy jsme téměř v totožné sestavě utrpěli na domácím hřišti velký debakl a dokázali jsme vstřelit jen jeden gól. Tentokrát se nám podařilo vstřelit jich hned 5 a pravděpodobně jsme jich dostali ani ne 20 a tak i zde jsme se trochu zlepšili. Ještě bychom měli zapracovat na důvěře hráčů v trenéry a jejich informace o důležitosti odpočinku při “pobytu” na střídačce, zejména v počasí, které v neděli v Berouně panovalo.

Sestava: Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Michal Sabota, Sebastian Lastres, Daniel Rei Pek, Jakub Budka, Jiří Kinský, Štěpán Redlich (od 3. části Matěj Lopata)

 

Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich, Matěj Lopata

Další novinky

Zobrazit všechny