Víkend mladší přípravky U8

Víkend mladší přípravky U8

14. února 2022

Naši nejmladší „reprezentanti“ – ročník 2014 a mladší se o víkendu zúčastnili dvou turnajů. V sobotu v Králově Dvoře, kde se poměřili zejména s hráči ročníku 2013 a v neděli v Praze – Chodově na Háje Cupu se svými vrstevníky (2014).

 

Sobota Králův Dvůr
Našimi soupeři v turnaji byly naši starší spoluhráči MFK Dobříš (roč. 2013), FK Všeradice 1932, Drozdov, Králův Dvůr (roč. 2013), Cembrit Beroun a Králův Dvůr (roč. 2014).
V prvním utkání, v derby MFK, jsme předvedli nebojácný, odvážný výkon a soupeře jsme přehrávali rychlostí, důrazem a rychlým přepínáním mezi útokem a obranou tak, že jsme starší kluky téměř nepouštěli na svou polovinu. Nakonec jsme soupeře za 10 minut hry poměrně výrazně přestříleli. Dařilo se nám brzy po ztrátě získávat míč zpět a několika zdařilými kombinacemi, povedenými kličkami a střelami jsme skóre navyšovali, kamarádi ze staršího ročníku nám nakonec čestný úspěch také vstřelili. Nutno dodat, že soupeř přijel pouze s jedním hráčem na střídání.
Druhé utkání jsme odehráli se Všeradicemi. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, naši hráči předváděli snad vše, co se na tréninku učíme, obejít soupeře, postavit se tak, aby nám bylo možné přihrát a případně udělat ten správný pohyb, snaha o využívání volných prostorů, střelba, bojovnost. Opticky jsme vypadali aktivněji, ale Všeradice na nás našli recept, kdy nás brankář úspěšně přehodil a těžko jsme bránili rychlé protiútoky. Každopádně vítězství mohl utrhnout každý tým, my byli smutnější, když rozhodují gól padl v poslední minutě do naší sítě.
Utkání s Drozdovem jsme opět odehráli se skvělým nasazením a soupeře jsme nepustili téměř do ničeho, stále jsme se snažili hrát svoji učenou hru a ta nám přinesla úspěch v podobě jasného vítězství, tentokrát dokonce s čistým kontem za zády.
Ve čtvrtém zápase nás čekal těžký soupeř v podobě Králova Dvoru (roč. 2013). Přestože jsme se snažili a stále drželi nasazené tempo a umění, tak vyspělejší soupeř nám ukázal sílu zejména v důrazu, kdy nás zápas hodně bolel, ale také v kombinační jistotě a sehranosti. Nemyslím si, že bychom zaostávali v dovednostech, ale důraz, tvrdost a sehranost hrála v tomto zápase hlavní roli a odešli jsme s jasnou porážkou.
Předposlední zápas jsme odehráli s pozdějším vítězem Cembrit Beroun. Opět jsme nezaostávali v dovednostech, ale starší a důraznější soupeř nás dokázal přetlačit. Obětavostí a bojovností jsme dokázali držet krok až do závěru, kdy jsme dokonce dotlačili míč do sítě, bohužel až po závěrečném hvizdu.
Poslední zápas byl pro nás asi nejvypjatější a nejbojovnější utkání, které jsme na turnaji odehráli. Soupeřem byl Králův Dvůr (roč. 2014). Utkání se hrálo ve velmi svižném tempu, kdy oba týmy chtěly vyhrát a prostě soupeře přestřílet. Proti útočníkům však tentokrát stála nepřesnost, brankové konstrukce a brankáři. V zápase jsme sice tahali výsledkově za kratší konec, ale kluci předvedli neskutečnou bojovnost a snahu o vyrovnání výsledku (jednou se to povedlo, podruhé už bohužel ne).

Nakonec jsme skončili 5. ze 7 týmů, ale dokázali jsme svou hrou pod sebe dostat dva týmy ročníku 2013 a nebýt dvou nešťastných proher (o jeden gól) mohli jsme pokukovat i po medailích a větším poháru. Jako trenéry nás nejvíce potěšila bojovnost, odvaha zkoušet nejen učené, ale i “vlastní” kličky přímo v zápase, snaha vyrovnat se i starším a zkušenějším týmům a chuť do fotbalu, přestože únava byla znát na všech. Zároveň nás potěšila Dobříšská sounáležitost, kdy si týmy navzájem velmi hlasitě fandili.
Jsme na hráče hrdí!

Sestava: Šimon Mochán, Tobiáš Zelenka, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Matěj Lopata, Lukáš Mikel, Valentýna Mikelová, Dominik Máša a Vojtěch Weber
Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata st.

 

Neděle Praha – Chodov Háje Cup

V neděli se naše druhá část týmu vypravila na již známý turnaj do Sportovní haly v Praze – Chodově. Soupeři tentokrát byly 2 týmy FC Háje JM, Sokol Čestlice, Újezd nad Černými lesy a ČAFC Praha.
V prvním utkání jsme se potkali se soupeřem z Čestlic. Přestože byl soupeř lepší, nedostal vůbec nic zadarmo. Naši kluci bojovali o každý míč i když trochu chaoticky, ale soupeř občas měl problémy propracovat se přes náš val ke střele, nebo ohrožení branky. Nakonec však recept našel a vstřelil narozdíl od nás nějaké góly.
Druhým soupeřem byl Újezd nad Černými lesy. Naším bojovým úkolem bylo vstřelit gól, a tak jsme se snažili spíše silou a přímočarostí probít k brance soupeře, povedlo se a dokonce jsme i vystřelili. Bohužel bez úspěchu. Soupeř však na naši hru a našeho brankáře také nevyzrál, a tak jsme se rozešli bez branek.
Dalším soupeřem byly Háje (v modrých dresech), opět jsme spíše trénovali bránění a odebírání míče soupeři, než že bychom tvořili útočnou hru, ale soupeř se k nám dlouho nemohl prokousat, a naopak jsme si vytvořili zase o něco více šancí než v předešlém zápase. Odměnou byl gól v síti soupeře, a přestože jsme dva nakonec obdrželi, tak jsme si konečně mohli říci, že bojový úkol (dát gól) byl splněn a mohli jsme dál překonávat své hranice.
V dalším zápase s týmem ČAFC už byla patrná únava (nejen z dlouhé pauzy od předchozího zápasu) a tak nás soupeř poměrně výrazně přehrával, ale svou bojovností a obětavostí jsme dlouho drželi přijatelný výsledek. Nakonec jsme opět dokázali vstřelit branku.
V posledním utkání s týmem Háje (v oranžových dresech) jsme vůbec nepostřehli, že už hrajeme a rychle jsme dostali 3 góly. Když jsme se z tohoto šoku vzpamatovali, pokusili jsme se vrátit k původní bojovnosti a přineslo to i nějaký úspěch – překonali jsme zápasový rekord a vstřelili 2 branky v utkání. Soupeř jich sice dal o něco více, ale to se občas stane i lepším týmům (a hlavně my se to teprve učíme :-)).

Z turnaje jsme sice odjížděli s nejméně vstřelenými góly, ale na kluky jsme jako trenéři byli opět hrdí. Nejen, že bojovali a snažili se plnit stanovené cíle, ale dokázali se jak při vlastní rozehrávce, tak při bránění postavit tak, že pro ně bylo jednodušší dostat přihrávku, nebo naopak míč sebrat soupeři. Chyby bychom také našli, ale učíme se a dále pracujeme na tom dobrém, a ne na chybách 🙂

Sestava: Tomáš Faktor, Vojtěch Volf, Michal Sabota, Štěpán Redlich, František Čermák, Daniel Rei Pek, Jakub Budka, Eliáš Motyka, Michal Doubek (U7)
Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich.

Další novinky

Zobrazit všechny