Víkendové akce mladší přípravky

Víkendové akce mladší přípravky

23. března 2023

Zimní liga Zvole – 18. 3.

V sobotu ráno jsme jeli opět do Zvole k dalšímu utkání zimní ligy. Tentokrát byly naším soupeřem domácí TJ Sokol Zvole.

Naši kluci se dokázali domácím vyrovnat jak v bojovnosti, tak v odvaze předvést učené dovednosti a přestože jsme celé utkání tahali za trochu kratší konec, nic jsme až do poslední vteřiny nevzdali a snažili jsme se brankovou ztrátu dotáhnout. V posledních vteřinách jsme dokonce sahali po vyrovnání, ale netrefili jsme z výhodné pozice zařízení a tak se nakonec radoval soupeř. Sokol Zvole – MFK 5 : 4.

Kluci dokázali plnit naše pokyny a snažili se jednoduchým způsobem (přes volná místa na hřišti, nikoliv nakopáváním) překonat obranu soupeře. Sestava, která hrála, předvedla výkon vysoké úrovně, bohužel to na soupeře brankově nestačilo, ale pochvala byla zasloužená.

Sestava: Dominik Máša – Michal Sabota, František Melša, Jiří Kinský, Tomáš Faktor, Jan Sprenger, David Kofroň, Lukáš Dratva

Trenér: Radim Weber

Zimní liga Benešov – 18. 3.

V sobotu odpoledne jsme s další částí týmu vyrazili na další klání do Benešova. Tentokrát jsme se postavili 2× týmům FC Táborsko a 2x týmům Motorlet Praha.

Nejprve jsme nastoupili proti Táborsku („modří“). Hrál se vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách, mimo bojovnosti a běhání byla k vidění i technická a kombinační řešení. Konečně se nám povedlo vstřelit o jeden gól více než soupeři. MFK – Táborsko „modří“ 4 : 3

Druhým soupeřem bylo opět Táborsko („bílí“). Jednalo se o soupeře, který byl zejména vzrůstem, silou a i hrou o několik tříd nad námi. Z povedeného prvního zápasu jsme rychle vystřízlivěli a soupeř nám sypal jeden gól za druhým, ne že bychom se k soupeřově brance nedostali a neměli i nějakou šanci na gól, ale soupeř byl výkonnostně úplně jinde než my. MFK – Táborsko „bílí“ 0 : 8 (zapsaný výsledek, reálně o několik gólů ještě více).

Následoval dvojboj se soupeřem z Prahy. Nejprve Motorlet Praha („černí“), kterému jsme vzdorovali srdnatě po celou dobu utkání, a zdatně stahovali jeho náskok, který si vybudoval na začátku zápasu. Pravděpodobně se projevila konsternace po předchozím zápase. Opět nelze upřít snaha, ale výkonu z prvního zápasu jsme se přiblížili jen na několik málo okamžiků během utkání. MFK – Motorlet Praha „černí“ 3 : 6

Poslední mač jsme se poměřili s Motorletem („bílí“). Tentokrát na nás po dvou prohrách padla „deka“ a nedokázali jsme již převádět to, co se učíme a navíc jsme už nedokázali ani zabojovat o míč, místo sebrání míče jsme se soupeřem jen závodili v běhu – my bez míče, soupeř s míčem. Lze to přiřadit také únavě po náročných zápasech, ale stejnou porci odehráli i soupeři. MFK – Motorlet Praha „bílí“ 1 : 19.

Opět jsme zažili průběh zápasů, kde jsme dokázali držet krok se soupeřem, a dokázali předvést to dobré, co umíme. Pramenilo to z maximální snahy, nasazení a bojovnosti, i když nám občas nějaká ta technická dovednost nevyšla. Utkání se silnějšími soupeři pak bylo hodně o běhání bez míče, což nás brzy přestávalo bavit a nechali jsme soupeře dominovat. Nedokázali jsme se vyhecovat k lepšímu výkonu.

Sestava: Karel Huřík – Jakub Budka, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Ela Roupcová, Tomáš Kasprišin, Matěj Lopata, Lukáš Mikel

Trenéři. Radim Weber, Matěj Lopata

Další novinky

Zobrazit všechny