Víkendové výsledky padesát na padesát

20. března 2017

Víkendové zápasy byly, co se výsledků týče, padesát na padesát. Přečtěte si shrnutí, které připravil R. Weber!

Muži A

O víkendu sehrálo naše „áčko“ druhý mistrovský zápas, a tentokrát na lídra soutěže nestačilo. Utrpělo tak nejvyšší porážku v tomto ročníku.

Karovy Vary – Dobříš 5 : 0 (3 : 0)

Za nevlídného počasí a na nevlídném stadionu sehráli dobříšští druhý mistrovský zápas tohoto roku. Vedoucí tým tabulky byl však pro ně příliš silným soupeřem, a tak utrpěli zatím nejvyšší porážku sezony. Přispěla k tomu i ta skutečnost, že jim oproti minulému utkání chyběli Talůžek i Karas. Zvláště neúčast prvně jmenovaného se na vývoji zápasu i výsledku projevila. Lídr tabulky představil výbornou útočnou dvojici Geňo – Psohlavec, se kterou si obránci  často nevěděli rady. Geňo nastřílel v utkání čtyři góly. Kladem utkání byla velmi slušná hra obou soupeřů.

Pouze prvních dvacet minut se hrál vyrovnaný duel, kdy se dobříšští hráči snažili dlouhými pasy a centry snažili vypracovat si brankovou příležitost. První střelu na domácí branku sice vyslal z úhlu Maryška, byla to však dlouho jediná. Domácí zahrozili střelou Psohlavce, kterou Šedivý vyrazil na roh. Ve 20. minutě prošel středem obrany Geňo, a nedal gólmanovi šanci na zákrok. Za pět minut vrátil přetažený centr před bránu Staněk a Psohlavec zblízka pohotově dorazil. Za dalších pět minut byl faulován v pokutovém území Geňo, a sám penaltu proměnil. Další příležitosti měli pak ještě Psohlavec a Plechatý, avšak bez úspěchu. V závěru našel Maryška přihrávkou O. Puchmajera, ten však střílel jen do gólmana Dvořáka.

I ve druhé půli se nic nezměnilo. Solidní šanci nevyužil M. Puchmejer, na druhé straně hlavičkoval Plechatý nad bránu. V 55. minutě odkopli hosté míč přímo před „šestnáctku“ a Geňo z dvaceti metrů střelou k tyči přidal další úspěch domácích. Následující velké příležitosti dvakrát Psohlavec a mimo branku mířila i střela Krličky. Pak se na chvíli dobříšští vzchopili, výsledkem byly jen tečovaná střela Suchana, se kterou si Dvořák poradil, a po úniku v největší šanci hostů nastřelil Maryška tyč. Šedivý následně vyrazil střelu Psohlavce, a když po Maryškově přihrávce Suchana v dobré pozici obránci zablokovali, přišla poslední branka utkání. V 75. minutě obdržel Geňo přesnou přihrávku „do uličky“ a přehodil vybíhajícího Šedivého po páté.

Dobříš: Šedivý – Petrlík, Pokorný, Rychlík, Liška (78. Čálek) – Junek (62. Horáček), M. Puchmajer, Dort, Šrain – Maryška, O. Puchmajer (66. Suchan).

Branky: 20, 30 (p. k), 55 a 75. Geňo, 25. Psohlavec

Rozhodčí: Szikszay. Hráno bez ŽK.

Diváků: 150

Trenér Jiří Rychlík: Na půdu lídra tabulky jsme nejeli jako favorité, a mohli jsme pouze překvapit. Domácí rozhodli o utkání třemi góly po dvacáté minutě. Ukázalo se, že máme stále co zlepšovat. Nemáme zatím na to, abychom zvrátili zápas s takto kvalitním soupeřem. Rozhodující však budou domácí zápasy v úvodu, a na ty se musíme soustředit především.

STATISTIKY

Střely: 17 : 6, z toho na branku: 8 : 4. Rohové kopy: 4 : 3. Ofsajdy: 8 : 0. Fauly: 6 : 13

Dorost starší

První mistrovské zápasy sehráli dorostenci. Zatímco starší ztratili v závěru jasně vyhraný zápas, jejich mladší kolegové dokázali otočit dvoubrankovou ztrátu a v přestřelce o gól zvítězili.

Povltavská – Dobříš 3 : 2 (0 : 2)

Trenér Pavel Hasman řekl: Až do 78. minuty jsme měli zápas plně pod kontrolou a v první půli jsme brankami Balíka (35. min.) a Maříka (38. min.) získali dvoubrankový zápas. V závěru jsme se nechali uspat a soupeř z pokutového kopu snížil a přidal z brejků další dvě branky. Domácí tak otočili skóre a ze čtyř střel vstřelili tři branky.

Dobříš: Malý – Slunečko (64. Schutz), Patetl, Tran, Balík, Zdrubecký, Čálek, Kadlečík (46. Semančík), Mařík (78. Fabián), Kukol, Burian

Dorost mladší

Povltavská – Dobříš 3 : 4 (2 : 2)

Mladší dorostenci sice v 18. minutě prohrávali o dva góly, ale do poločasu stačili brankami Vodenky (33. min.) a Chýly (36. min.) vyrovnat. Hned v úvodu dokonce zápas otočili brankou Kiliána (48. min.), a i když domácí stačili z penalty vyrovnat, vzápětí (v 68. minutě) Jindrák zajistil našim hráčům vítězství.

Dobříš: Kratina – Ludačka, Kilián, Jindrák, Chýla, Vodenka, Kvapil, Farda (41. Matějka), Fabián, Burda, Bartoš

Muži B

Poslední přípravný zápas odehrál i B-tým mužů, který vysoko porazil mužstvo I. B třídy, Daleké Dušníky.

Dobříš B – Daleké Dušníky 7 : 2 (4 : 1)