Víkendový fotbalový turnaj Mladší přípravky B

01. prosince 2021

Mladší přípravka B (ročník 2014) se o víkendu zúčastnila halového turnaje v Praze v krásné sportovní hale na Chodově. Původně jsme měli odjet dokonce se dvěma týmy, ale v týdnu nás postihla karanténa části dětí, a nakonec jsme byli rádi, že jsme sestavili alespoň 1 družstvo.

Turnaj pořádal klub FC Háje JM a našimi soupeři byly 2 týmy domácích (FC Háje JM), Slavoj Vyšehrad a ČAFC Praha. Utkání se hrála na jednom hřišti s nízkými mantinely 1 × 17 minut. Prvním naším soupeřem byl jeden z týmů domácích. Naši se do soupeře “zakousli” od první minuty a než se soupeř stačil rozkoukat, již se v síti třepalo několik branek. Naši hráči nepolevovali v nasazení brzy se jim dařilo soupeři brát míč a často využívali volné prostory po krajích hřiště. Zároveň se nám dařilo přejít soupeře jak individuálním způsobem, tak za spolupráce několika hráčů.
Druhé utkání jsme odehráli s týmem ČAFC Praha. Zde nás naopak soupeř výrazně přitlačil k vlastní brance a nám se příliš nedařilo dostat se ze sevření, nakonec jsme obdrželi více gólů než soupeř a tak jsme se druhé radosti nedočkali.
Další tým, který se nám postavil, byly opět domácí FC Háje JM. I toto mužstvo jsme donutili svým aktivním pohybem a chutí získat míč k chybám a domácí kluky jsme opět výrazně přestříleli. Opět se nám dařilo klamat soupeře individuálně i týmově a vše dospělo opět ke zdárnému konci.
Pak již přišel zlatý hřeb našeho vystoupení. Souboj se Slavojem Vyšehrad. Utkání to bylo vyrovnané a dlouhou dobu dominovali brankáři a nepřesná koncovka, přestože šancí bylo nepočítaně. Oba týmy se snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. První jsme udeřili my a dostali se do vedení.  Ale Vyšehrad brzy přešel s odpovědí a vyrovnal. V posledních minutách hry jsme byly svědky pravidla “nedáš – dostaneš”. V zápalu hry soupeř chytil do ruky míč, přestože nebyl brankářem a dostali jsme možnost kopat penaltu. Bohužel se nám nepodařilo trefit volný prostor v brance a soupeř nás za to potrestal. Pokutový kop byl odpískaný i na druhé straně a soupeř byl úspěšnější. Dobříšský potěr se však nevzdal a snažil se svou hrou, bojovností a nasazením zvrátit nepříznivý výsledek a několikrát jsme k tomu měli velmi blízko, ale vysněný gól se nám nepodařilo vstřelit, naopak v posledních okamžicích soupeř udeřil ještě jednou.
Turnaj se nesl ve fantastické atmosféře v nádherné hale a jediným cílem každého mužstva bylo vstřelit co nejvíce branek. Nám se jich podařilo vstřelit 22, což je krásné číslo, a více branek se podařilo pouze klukům z ČAFC Praha.
Dobříšáci předvedli, že pokud se snaží přetavit tréninkové dovednosti (kličky, hledání volných prostorů, komunikace, spolupráce), přidají na důrazu, na rychlosti a bojují o každý míč, tak se úspěch dostaví sám. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu, jak se k turnaji postavili. V žádném zápase se předem nevzdali a bojovali do poslední vteřiny.
Sestava: Vojta Weber, Tomáš Faktor, Štěpán Redlich, Tobiáš Zelenka, Lukáš Mikel, Valentýna Mikelová, Ela Roupcová
Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich