Víkendový turnaj mladší přípravky v Nymburce

Víkendový turnaj mladší přípravky v Nymburce

11. dubna 2023

V sobotu 8. dubna 2023 odpoledne jsme se zúčastnili turnaje v Nymburce. Po několika odhlášeních jsme se nakonec utkali se 4 soupeři, každý v 25minutovém zápase. Těmi soupeři byli postupně Sokol Libiš, Pšovka Mělník, Polaban Nymburk a FC Zličín.

Na úvod jsme se utkali se soupeřem z Libiše. Chvíli nám trvalo, než jsme zjistili, že jsme již na hřišti a soupeř nám hned z kraje nasázel 4 góly. Po této “facce” jsme se konečně probudili a zapli na vyšší obrátky, což nám přineslo úspěch v podobě srovnání skóre, přesnou, účelnou a chytrou hru a další šance na zvrácení výsledku. Ne, že bychom soupeře nepustili z kleští, také si vypracoval mnoho šancí, ale my předváděli to co po hráčích chceme (vzájemnou komunikaci, uvolnění se, odvahu při rozhodování a jeho rychlost a hledání vhodné varianty řešení pro tým). Bohužel v posledních okamžicích zápasu jsme obdrželi ještě jeden, rozhodující, gól. MFK – Sokol Libiš 4 : 5.

Druhé utkání proti Pšovce Mělník jsme začali se stejným nasazením a snahou předvádět to co se učíme, soupeř nás trestal jednoduchou přímou hrou a tvrdými střelami z dálky. MFK – Pšovka Mělník 0 : 13.

Pak nastal (jako obvykle) krizový okamžik v podobě přestávky a uspokojení po pochvale od trenérů za předváděnou hru.

Do třetího zápasu s domácím Nymburkem jsme nastoupili velmi lehkovážně, přestali jsme se pohybovat, nebyli jsme ochotní pokračovat v bojovnosti a nasazení, které nás zdobilo v prvních dvou utkání, přestože se nedařilo výsledkově. Začali jsme hrát výrazně individualisticky a sobecky ve smyslu, já chci zkusit svoje řešení (což by bylo i v pořádku), ale když se mi to nepovedlo, tak to za mě napraví ostatní. S takovým přístupem bohužel úspěch nemohl přijít a soupeř utek střelecky, a méně se unavoval, protože ovládal míč a my se v zápase pohybovali často bez míče. Nakonec jsme nějakou branku vstřelili, ale soupeř jich vsítil mnohem více. MFK – Polaban Nymburk 3 : 9.

Poslední zápas jsme se střetli s týmem Zličína. Zde se již naplno projevila nejen únava, ale zejména nesoustředěnost na zápas, nezodpovědnost vůči týmu, lehká frustrace z průběhu zápasu a neochota vyždímat ze sebe zbytky sil a trochu vystoupit z pohodlné zóny do větší zátěže. Opět se povedlo nějaký gól vstřelit, ale soupeř jich vstřelil mnohem více. MFK – FC Zličín 2 : 11.

Celkově bychom turnaj rozdělili na dvě části. V první bychom ocenili snahu, bojovnost a plnění stanovených úkolů (včetně vhodného držení daných postů na hřišti), přestože jsme dotahovali, tak naši nic nevzdali a bojovali o vítězství, resp. o čestný úspěch do konce zápasů. Ve druhé přišlo velké zklamání z přístupu a soustředění na jednotlivá utkání. Úplně jsme rezignovali na základní potřebu při fotbale – mít míč a hrát si s ním, jednotlivec na hřišti vždy potřebuje pomoci od ostatních spoluhráčů, tak aby se mohl rozhodnout z několika možností, pokud je jediná možnost, ne vždy se to povede. Pokud nechceme míč získat, je to únavné a není to zábava (fotbal je míčová hra), pokud míč chceme získat, je potřeba aktivně běhat, v chůzi by byl soupeř “hloupý”, kdyby nám jej chtěl dobrovolně odevzdat.

Turnaj jsme zakončili na 5. místě. Místo ani výsledky nejsou dobré a samozřejmě nás to vůči hráčům mrzí. Na druhou stranu víc mrzí ztráta bojovnosti, snahy a nesoustředěnost na fotbal. Věříme, že s těmito vlastnostmi jsme mohli pomýšlet na větší radost ze hry.

Sestava: Vojtěch Weber, Karel Huřík – Ela Roupcová, Matěj Lopata, Štěpán Redlich, Jakub Budka, Tomáš Faktor, Tomáš Kasprišin.

Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny