Vítězný zápas z divize

02. října 2016

Utkání dobré kvality se odehrálo na hřišti V Lipkách. K dalšímu diviznímu zápasu dorazil zatím v normální hrací době neporažený aspirant postupu do ČFL Motorlet Praha. Svou kvalitu především v poli zcela jasně ukázal, ale domácí jim zdatně sekundovali a díky enormní obětavosti, bojovnosti a štěstí pražského favorita obrali o všechny body. Reportáž připravil R. Weber mladší.

MFK Dobříš – FK Motorlet Praha 2 : 1 (2 : 0)

Začátek utkání byl z obou stran vcelku opatrný. Ve 4. minutě se k první střele odhodlal Kučera, ale po teči domácích obránců z toho byl jen roh. Po čtvrt hodině se začal hrát téměř bezstarostný útočný fotbal. Ve 13. minutě po dlouhém vhazování Maryšky se před Pacovským objevil Valsa, jehož zpětnou přihrávku srazil do vlastního brankáře hostující obránce a odražený míč nedokázal do brány dopravit Dort. Hned za minutu vybojoval míč Dort, vysunul do křídla Maryšku, na jehož přízemní centr nedosáhl Valsa, z následného brejku hostů naštěstí nic nebylo.

Ve 20. minutě centroval Lukič, míč se vrátil před branku Šedivého, ale Hájek nedokázal z blízka dobře zamířit. Za další minutu Karbulka vystřelil do břevna a po následném závaru skončil míč v rukavicích Šedivého. Ten na nic nečekal a dlouhým výkopem donutil k výběhu mimo vápno Pacovského, jenže u míče byl dříve Maryška a dovedl míč až do prázdné brány – 1 : 0. Hosté chtěli co nejdříve odpovědět a před Šedivým se hned za další minutu strhla trma vrma, naštěstí pro domácí bez následků.

Ve 24. minutě se k trestnému kopu z dobrých 30 m postavil Maryška, a Pacovský se měl co činit, aby s pomocí tyče dokázal míč vytěsnit. Po půlhodině hry hosté přitlačili na pilu a začali zle zatápět pod kotlem. Nejprve centr Kučery prošel až k Palkovi, jehož střelu vyrazil Šedivý reflexivně nohami a ve 40. minutě opět domácí gólman fantasticky podržel své mužstvo, když nejprve na brankové čáře reflexivně vyrazil střelu Sodomy snad ze 2 metrů a při následné šanci stejného hráče jen o několik vteřin později ho vychytal znovu. Za dvě minuty už bylo na Dobříši veseleji. Dort vybojoval na půlící čáře míč, posunul ho Valsovi, který vybídl ke skórování Maryšku a ten zamířil přesně – 2 : 0. V závěru poločasu mohl ještě snížit z trestného kopu Palko, ale domácí obrana stihla míč protečovat na rohový kop.

Druhý poločas zahájil střelou do náruče Šedivého Hájek a začala se projevovat zkušenost a fotbalová vyspělost hostů a zamknuli domácí na vlastní polovině pouze s ojedinělými brejky. V 51. minutě se do nebezpečného prostoru prodral Sodoma, ale Weber jeho střelu stihl zablokovat. Za dalších pět minut střílel, po povedené akci, nad bránu střídající Měska. Ten si vše vynahradil v 62. minutě, kdy se k němu odrazila tečovaná střela Čáchy a tváří v tvář Šedivému se tentokrát nemýlil – 2 : 1.

Pro dobříšské tím začala perná půlhodinka. Nejprve střílel po rohovém kopu Čácha do rukavic domácího brankáře a v 67. minutě po obloučku Rajnocha zachraňovali před Sodomou Šedivý ve spolupráci s Weberem. Snad jediná vážnější šance domácích vzešla po autovém vhazování a centru Maryšky na Valsu, který opět jen těsně nedosáhl na míč. To do konce ještě zbývalo 20 minut. Následovalo několik nepříjemných rohových kopů hostů a neschopnost domácích udržet delší dobu míč na svých kopačkách. Se vším si však poradila dnes pevná a obětavá obrana. Tlak hostů se stupňoval, ale dlouho se jim nedařilo zakončit. Až v 85. minutě propadl míč k nohám Sodomy, ale Šedivý dokázal jeho pokus nohami vyrazit. Závěr utkání už byl ve znamení spíše křečovitého tlaku hostů a snahy domácích udržet míč co nejdál od vlastní brány. Přesně to se také stalo a po závěrečném hvizdu mohla propuknout radost v domácím táboře.

Branky: 21. a 42. Maryška – 62. Měska

Rozhodčí: Nehasil ŽK: Talůžek, Maryška – Tvrdík

Diváků: 450

Dobříš: Šedivý – Weber V., Rychlík, Talůžek, Liška – Procházka (73. Puchmajer O.), Puchmajer M., Dort, Šrain (92. Junek) – Valsa (87. Pokorný), Maryška (89. Pjaták).