Vítězství na penalty

18. března 2019

Ve svém prvním domácím utkání letošního roku dobříšští fotbalisté zvítězili až v penaltovém rozstřelu.

Dobříš – SK Rakovník 1 : 1 (1 : 1) na p. 6 : 5

V boji o záchranu to však chtělo získat plné tři body, což kvalita soupeře umožňovala. Dobříši vyšel úvod a již ve 4. minutě poslal V. Šrain centr před branku, kde hostující obránce nešťastně trefil míč na vlastní bránu a Dort míč dorazil z brankové čáry. V další šanci se ocitl Maryška, ale jeho střela byla zablokovaná. Ve 12. minutě využil Červený zaváhání Jechorta a poslal míč Čechovi, který pohodlně skóroval do prázdné branky. Dál se hrál vyrovnaný zápas, když ani jeden tým si nedokázal vytvořit větší šanci. Až v závěru první půle po rohovém kopu hlavičkoval Severin zblízka, avšak dobříšský gólman byl připraven. Na druhé straně Dortovu střelu stačili hosté odvrátit na rohový kop a po jeho zahrání Dortovu střelu vykopl obránce z brankové čáry a Maryškova dorážka se do branky nevešla.

Ve druhém poločase sice získali dobříšští hráči mírnou převahu, avšak do šancí se nedostávali. Rakovničtí hrozili po rušivých útocích. Nebezpečně pálil jen J. Šrain těsně vedle branky a další jeho pokus za pomoci soupeře skončil na tyč. Za hosty neuspěl po přihrávce Tvrze Čech a střela Sklenky skončila na břevně, když i dorážka Severina v brance neskončila. Rozhodovalo se tedy až v penaltovém rozstřelu. Ten trval až do osmé série, ve které hostující Razím napálil břevno a Maryška se nemýlil. Před tím již ve druhé sérii zlikvidovali střely V. Šraina a Pucholta brankáři, v sedmých pokusech Procházka vysoko přestřelil a Jechort zachytil střelu Severina. Ostatní Dort, Junek, J. Šrain, Puchmajer, Kozohorský, Maryška resp. Červený, Sklenka, Besta, Krupička a Tvrz byli úspěšní.

Dobříš: Jechort – Horáček, Talůžek, Procházka, V. Šrain – Junek, J. Šrain, Dort, Puchmajer – Maryška, Matějka (71. Kozohorský)

Branky: 4. Dort – 12. Červený

Rozhodčí: Mrkáček

ŽK: Maryška, Talůžek, Procházka, Dort – Čech, Tvrz

Diváků: 120

Statistiky: Střely: 9 : 10, z toho na branku: 3 : 3. Rohové kopy: 5 : 3. Ofsajdy: 2 : 0. Fauly: 14 : 13.

Dobříš B – Zvole 1: 0 (1 : 0)

V posledním přípravném utkání naši hráči zvítězili těsně, ale mnoho šancí neproměnili.

Dobříš B: R. Weber – Petrlík, Št. Kuchař, V. Weber, Burda – Kukol, Fic, M. Puchmajer, M. Liška – Budínský, Semančík – Šiška, L. Kuchař, Matějů, Máša, Modlík

Branka: Liška

Rozhodčí: Souček