Vítězství nad Plzní

02. dubna 2018

Proti poslednímu týmu tabulky divize předvedli dobříšští hráči svůj dosud nejlepší výkon, ale přestože dvakrát vedli o dva góly, až do konce utkání se museli strachovat o zisk tří bodů. Zajímavostí je, že stoper hostů vstřelil hattrick a z toho dva góly z pokutových kopů.

Dobříš – Petřín Plzeň 4 : 3 (3 : 2)

I potřetí na jaře zahájili domácí tradičně. Nejprve Junek z úhlu vystrašil plzeňského gólmana Příhodu a v 6. minutě po dlouhém výkopu Šedivého vyhrál tradiční úvodní střelec Maryška sprinterský souboj s gólmanem a z téměř nulového úhlu poslal míč do prázdné branky. Plzeňští zahrozili po přímém volném kopu, když se nadvakrát neprosadil Lysý a po závaru neuspěl ani Bendl. V 11. minutě Maryška ideálním pasem z první doteku poslal do úniku Junka, který své sólo od půlící čáry zakončil druhou brankou. Dobříšští i nadále byli aktivní. Po nákopu J. Šraina chyběly Maryškovi centimetry k dorážce a po centru Maryšky neproměnil velkou příležitost J. Šrain, když zblízka nastřelil gólmana. Další střela Maryšky pak skončila těsně nad břevnem. Ve 23. minutě po rohovém kopu nastřelil hráč hostí ruku Puchmajera a Zoubek vstřelil z penalty svůj první gól. O tři minuty později zahrával J. Šrain přímý volný kop z 25 metrů a padáčkem překvapil plzeňského brankáře. Domácí měli ještě další šance k navýšení skóre. Maryškova střela vypadla gólmanovi z ruky a dobíhající Semančík přišel o chvíli později. Po rohovém kopu pak J. Šrain překopl zblízka bránu. Místo navýšení však přišla branka do šatny. Po nedorozumění Talůžka s Šedivým nastřelil Škarda Talůžkovu ruku a Zoubek přidal druhý gól z penalty.

Ve druhé půli se snažili hosté o vyrovnání, získali převahu, ale do šancí se zpočátku téměř nedostali. Naopak domácí mohli skóre navýšit. Po rohovém kopu mířil těsně vedle Puchmajer a Maryškovi „nůžky“ skončily těsně nad brankou. V 70. minutě Šebek poslal přesný přízemní centr na V. Šraina a jeho přihrávku proměnil Puchmajer ve čtvrtý gól. Zdálo se být rozhodnuto, zvláště když přišly další možnosti. Ovšem rychlý brejk zakončil Masopust do boční sítě opuštěné brány a po akci Maryšky minul branku i V. Šrain. To se Dobříši mohlo vymstít. Hlavičku Lysého vytěsnil Šedivý na rohový kop a po jeho zahrání nepokrytý Zoubek čtyři minuty před koncem snížil. Naštěstí pro domácí již neměli plzeňští čas na srovnání skóre a tak se domácí hráči mohli radovat z prvního letošního vítězství.

Dobříš: Šedivý – Procházka (46. V. Weber), Talůžek, Pokorný, Krůta – Junek (75. Masopust), J. Šrain, M. Puchmajer, V. Šrain – Semančík (60. T. Šebek), Maryška (90. Karas)

Branky: 6. Maryška, 11. Junek, 26. J. Šrain, 70. Puchmajer – 23. (p. k.), 45. (p. k.) a 86. Zoubek

Rozhodčí: Janíček

ŽK: J. Šrain, Talůžek, Maryška – Bendl

Diváků: 270

Statistiky: Střely: 17:7, z toho na branku: 6:5. Rohové kopy: 10:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:7.

Trenér Martin Šrain: Přestože jsme byli po celý zápas lepším týmem, nedokázali jsme si vítězství včas pojistit. Neproměňování šancí a taktické chyby nás brzdily v dřívějším rozhodnutí vítězství. Ve druhé půli jsme přepustili soupeři aktivitu. Výborný výkon dnes předvedl Štěpán Maryška.