Vítězství přišlo v poslední čtvrthodině

06. září 2021

V sobotu se utkali na hřišti V lipkách soupeři z konce tabulky Divize B. O vítězství domácího mužstva se rozhodlo v poslední čtvrthodině, když do té doby soupeř neproměnil několik šancí ke skórování.

Dobříš – Kladno 2 : 1 (0 : 0)

V úvodu oba týmy měly několik příležitostí. U domácích gólman Vokoun zachytil hlavičku Reháka a Procházka mířil nad branku. V druhé části první půle i zásluhou brankáře Webera branky nepadly. Dobříšský brankář vyrazil třikrát střely Čížka a Šnobl branku netrefil. Těsně vedle branky hlavičkoval i Holub. V závěru první půle kladenský brankář vyrazil na roh střelu Knyazeva.

Ve druhé části utkání měli domácí hráči více ze hry, výsledkem však byli jen centry, s kterými si protihráči poradili. To hosté hrozili z rychlých protiútoků. Přímý volný kop Čížka mířil těsně nad branku, Weber vyrazil i střely Holuba i Kočího. Na druhé straně střelu Talůžka vykopl kladenský hráč. V 74. minutě našel Procházka přesnou přihrávkou V. Šraina, který z hranice „šestnáctky“ vstřelil úvodní gól a za čtyři minuty našel J. Šrain před brankou Junka, který byl faulován. Pokutový kop J. Šrain bezpečně proměnil. V 81. minutě Šnobl zblízka snížil, ale k vyrovnání se již kladenští hráči nedostali.

Dobříš: Weber – Horáček (33. Knyazev), Talůžek, Machač, Kozohorský – Procházka, V. Šrain, Puchmajer, Junek – J. Šrain (90. Janda), Rehák (67. Skočdopole)

Branky: 74. V. Šrain, 78. J. Šrain (p. k.) – 81. Šnobl

Rozhodčí: Vojáček

ŽK: V. Šrain, Talůžek, Machač – Růžička, Ježdík, 2× (ČK) Pechr

Diváků: 245

Statistiky: Střely: 8 : 13, z toho na branku: 4 : 7. Rohové kopy: 6 : 2. Ofsajdy: 2 : 1. Fauly: 18 : 14.

Dobříš B – Čisovice 6 : 2 (3 : 1)

Domácí hráči posílený Dortem a Maryškou předvedli dosud nejlepší výkon s mnoha hezkými akcemi a zaslouženě zvítězili. Již v 5. minutě dorazil Maryška hlavou rohový kop Jandy hlavou do sítě. Po faulu brankáře Kratiny vyrovnal z penalty Jan Prachař. V 21. minutě Píša zakončil kombinační akci druhou brankou a v 31. minutě Maryška ukončil své sólo další brankou. Za zmínku stojí i tvrdá střela Čížka ze 40. metrů, s kterou měl čisovický brankář problémy. Začátek druhé půle domácím nevyšel i proto, že se museli obejít bez vystřídaného Maryšky a navíc několik minut hráli bez ošetřovaného Patetla. Toho využili hosté ke snížení, kdy Šebek si srazil míč do vlastní sítě. Dobříšští hráči mohli skóre navýšit po faulu na Dorta, kterou však sám faulovaný hráč neproměnil. V 68. minutě po akci Šebka přidal čtvrtý úspěch Píša. V 81. minutě Šebek ze středového kruhu poslal míč přes brankáře po páté do branky a čtyři minuty před koncem Dort si pohrál z protihráči a přidal poslední gól utkání.

Dobříš B: Kratina – Šebek, Patetl, Čížek, Čihák – Píša, Boudník (71. Šika), Janda, M. Liška (63. Burda) – Maryška (46. Tran), Dort (85. Havlík)

Branky: 5 a 32. Maryška, 21 a 68. Píša, 81. Šebek, 86. Dort – 17. Jan Prachař, 54. vlastní

Rozhodčí: Šesták

ŽK: Čížek – Čadek, Hofta