O vítězství rozhodly góly nových trenérů

19. června 2019

Po jedenácti letech se loučil s týmem trenér Martin Šrain. Jeho nástupci rozhodli svými góly o pravděpodobné záchraně v divizní soutěži.

Dobříš – Čížová 2 : 1 (0 : 0)

Oba týmy nastoupily bez několika stabilních hráčů. Domácím chyběli Maryška, Jan Šrain a Pokorný. V úvodu se hrálo útočně. Po centru Procházky nedorazil míč Junek a po chvíli ani Dort. Další Procházkovu střelu vyrazil gólman Novák. Za hosty zahrozil nebezpečnou střelou těsně vedle branky Dvořák. Na druhé straně po centru Šraina minul míč hlavou Matějka. Pak už se hra zklidnila. Ve velké šanci se po kombinaci s Matějkou ocitl Junek, ani on však netrefil míč. Za hosty po centru Nečase neuspěl hlavou Šlapák. Poslední šanci první půle měl po přihrávce Šraina opět Junek, avšak gólmana nepřekonal.

Do druhé půle vstoupili lépe dobříšští hráči. Ve 47. minutě našel Procházka Dorta a ten usměrnil míč do sítě. Domácí se však dlouho neradovali. Za dvě minuty, po nákopu za obranu, se k míči dostal Lukeš a přehodil Webera. Do další šance se po přihrávce Dorta dostal Junek, avšak minul branku. Dobříšští pak svou bojovností začali hostující tým trápit. Petrlík poslal přízemní centr před bránu, nikdo na míč nedosáhl a vrácený míč před branku poslal Procházka střelou přes hlavu mimo branku. V 69. minutě se však domácí dočkali. Junek našel před brankou Karase a ten zblízka mířil přesně. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale často se dostávali do ofsajdového postavení. Potrestat je mohl V.Šrain střelou z přímého kopu, která skončila těsně nad břevnem. Sám před Webera se dostal čížovský Šlapák, avšak dobříšský gólman výborně zasáhl. Do poslední šance utkání se dostal Junek, ani tentokráte neuspěl. Pak už následovala jen radost z vítězství a radost z případného pokračování v divizní soutěži v příští sezóně.

Dobříš: Weber – Petrlík, Talůžek, Masopust, Horáček – Procházka, Dort, O. Puchmajer (90. Burda), V. Šrain – Junek (81. Kozohorský), Matějka (61. Karas)

Branky: 47. Dort, 69. Karas – 49. Lukeš

Rozhodčí: Trojan

ŽK: 0 – Novák, Dvořák, Šlapák

Diváků: 150

STATISTIKY: Střely: 8 : 7, z toho na branku: 4 : 4. Rohové kopy: 3 : 3. Ofsajdy:1 : 8. Fauly: 11 : 9

Lety – Dobříš B 0 : 3 (0 : 2)

Poslední utkání této sezony bolo pro dobříšské mužstvo velmi důležité, vzhledem k tomu, že se rozhodovalo o udržení v I.B třídě. Proto hosté nastoupili s některými hráči, kteří v předcházející den hráli v utkání „áčka“. Po celý zápas měli dobříšští převahu a nebýt neproměněných šancí, mohl být výsledek mnohem vyšší.

Již v sedmé minutě rozehrál Šrain přímý volný kop a Karas poprvé překonal gólmana. Následovalo množství příležitostí hostujícího týmu, které zůstaly nevyužity. Dvakrát domácí hráči vykopli míč z brankové čáry, Junkovu střelu tečoval protihráč na roh, Kozohorský nedosáhl před brankou na míč, V. Weber zblízka nastřelil brankáře, Karasova střela se otřela o tyč. Jedinou možností hostů byla hlavička Čermáka, která skončila vedle branky. Ve 37. minutě našel Šrain přihrávkou Junka a jeho pomalou střelu vykopl obránce až za brankovou čárou.

I ve druhé půli ovládali hosté hru, i když převaha již nebyla tak výrazná. Přesto domácí mohli v úvodu druhé půle snížit, když na Webera postupovali dva hráči, ale ten střelu Chalupy vyrazil a dorážku Květoně vytěsnil nad břevno. V 50. minutě individuálně prošel přes dva hráče Šrain a definitivně rozhodl zápas. Přišli i další šance hostů. Krmela zblízka překopl bránu, sami před gólmanem neuspěli Junek s Karasem, bránu netrefil ani Burda a Petrlíkova střela těsně minula branku. V závěru se zápas již jen dohrával. Dobříšští tak udrželi krajskou soutěž i pro příští sezonu, v co věřili po podzimu jen velcí optimisté.

Dobříš: R. Weber – Petrlík, Horáček, V. Weber (80. Zbíral), Burda – Kozohorský (51. Krmela), Karásek, Fic, V. Šrain (74. Modlík) – Junek, Karas (63. Kukol)

Branky: 7. Karas, 37. Junek, 50. Šrain