Vojěch Machač: Bylo by fajn vyhnout se boji o záchranu

Vojěch Machač: Bylo by fajn vyhnout se boji o záchranu

02. září 2019

Vojta Machač je od letošní sezony hráčem MFK Dobříš. V tomto klubu začínal jako žák. Později v dospělé kategorii hrál krátce v  Sokole Daleké Dušníky a pak ve Spartaku Příbram. Po skončení divizního zápasu Dobříš – Brandýs (0 : 2), poskytl panu Weberovi rozhovor.

Co říkáš výsledku a výkonu mužstva v tomto utkání?

Utkání jsme prohráli, takže určitě zklamání. Škoda především prvního poločasu. Ve druhé půli jsme si vypracovali nějaké šance na vyrovnání, ale místo toho jsme dostali na 0 : 2. Potom už je těžké utkání otočit.

Kdo tě k fotbalu přivedl a dal ti první základy?

K fotbalu mě přivedli rodiče v 6 letech. Začal jsem hrát v Dalekých Dušníkách, kde nám všem pomáhal s prvními fotbalovými kroky Pepa Hájek.

Hrál si v žácích a v dorostu na Dobříši v době, kdy byl tento tým na velmi dobré úrovní a mnozí hráči (Maryška, Václav Šrain, Jan Liška, Kozohorský) dosud hrají v prvním týmu. Jak na toto období vzpomínáš a na které trenéry?

Moc rád vzpomínám na celou dobu strávenou se skvělou partou kluků. Myslím, že v tom byla  i je velká síla našeho týmu. Na všechny trenéry vzpomínám v dobrém, každý nás toho hodně naučil, ať už to byl Karel Kadlec, Miroslav Zůbek, Vašek Šrain a poslední rok v dorostu Filip Burda.

Působil jsi roky ve Spartaku Příbram. Jaký je rozdíl mezi těmito kluby, co se týče trénování, organizace, fanoušků a pod.?

Na Spartaku jsem strávil krásný roky a potkal se super lidmi. V trénování bych rozdíl nehledal, každý trenér má různé tréninkové metody. Fanoušky má Spartak fajnové. K organizaci klubu asi jako hráč nejsem kompetentní se vyjadřovat a porovnávat fungování klubů. Určitě budu na všechny spoluhráče a lidi, s kterými jsem se za dobu na Spartaku potkal vzpomínat jenom v nejlepším.

Jak pohlížíš na možnosti na Dobříši v této sezoně a další perspektivu v Divizi?

Určitě máme dobrý tým a bylo by fajn, kdyby se nám vyhnul boj o záchranu. I když ve fotbale se může semlít strašná spousta věcí, takže těžko dělat závěry.

Děkuji za rozhovor.

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny