Výsledek lepší než výkon

13. srpna 2018

Ve svém prvním utkání nového ročníku Divize A dobříšští fotbalisté vybojovali první tři body. Zápas před výbornou návštěvou nesl všechny znaky úvodu soutěže, časté chyby hlavně v útočné fázi na obou stranách. V první půli měli sice hosté více ze hry, ale na rozdíl od domácích se jim nepodařilo skórovat. Druhá půle přinesla více šancí na obou stranách a Dobříši se podařilo třetím gólem rozhodnout zápas.

Dobříš – Mariánské Lázně 3 : 0 (2 : 0)

První příležitost měl domácí Talůžek, ale neuspěl. Hosté si pak vytvořili sérii šancí. Únik Pěčka zastavil včasným vyběhnutím Jechort, hlavička Štěpána skončila vedle branky a po centru Drahoráda střílel Nedbalý jen do obránce Lišky. Dobříšští byli úspěšnější. Z prvního rohového kopu v 16. minutě poslal Dort polovysoký centr na přední tyč a gólman hostů si srazil míč do sítě. Hosté poté měli více ze hry, avšak dobříšská obrana pracovala spolehlivě a centry bezpečně sbíral Jechort. Domácí se soustředili na brejkové situace a po jedné z nich po akci V. Šraina střílel Maryška jen do obránce. Minutu před přestávkou zahrával autový vhoz Maryška, Talůžek se „prožongloval“ do šance a vstřelil druhý úspěch domácích. V poslední minutě mohli hosté snížit, když z úhlu pálil Pěček, ale Jechort vyrazil míč na roh.

Druhá půle přinesla lepší fotbal. Hosté se snažili o kontaktní gól, domácí pak využívali protiútoky, po kterých přišly i fauly. První přímý kop poslal Dort z pětadvaceti metrů do břevna, ale v 57. minutě Václav Šrain z osmnácti metrů umístil míč z trestného kopu na tyč, od které se odrazil po třetí do branky. Vzápětí mohli hosté snížit, avšak oblouček Mauleho vykopl z čáry J. Šrain. Ve velké šanci neuspěl Pěček, který nevyužil netaktické vyběhnutí Jechorta a netrefil prázdnou branku. Na druhé straně po centru Dorta J. Šrain v dobré pozici si zpracoval míč rukou. V dalších možnostech pak V. Šrain střílel do gólmana Jacko-Lysáka, Maryškův přímý volný kop skončil těsně vedle branky a po Maryškově přihrávce Matějka nastřelil gólmana. Jechort v závěru zlikvidoval reflexivně i samostatný únik Sadílka a v nastaveném čase se mohli prosadit střídající hráči. Po přihrávce Semančíka však neuspěl Šum.

Dobříš: Jechort – Horáček, Procházka, Talůžek, Liška (72. Kozohorský) – Junek (85. Šum), J. Šrain (80. Matějka), Masopust (74. Pokorný), V. Šrain – Maryška (90. Semančík), Dort

Branky: 16. Dort, 44. Talůžek, 57. V. Šrain

Rozhodčí: Starý

ŽK: Talůžek, J. Šrain – Cinkanič, Parák

Diváků: 450

Statistiky: Střely: 11 : 10, z toho na branku : 7 : 3. Rohové kopy: 4 : 6. Ofsajdy: 3 : 3. Fauly: 12 : 11.

Asistent trenéra a hráč Filip Dort řekl: Výsledek lepší než výkon.