Výsledky 5. - 6. 2. 2016

06. března 2016

V posledním přípravném utkání se hráči MFK dočkali prvního vítězství!Proti týmu z jihočeského krajského přeboru nastoupili poprvé v téměř kompletní sestavě. Po většinu utkání měli převahu, ovšem nedokázali, i zásluhou hostujícího gólmana, proměnit několik vyložených příležitostí. Hosté se snažili vycházet z rychlých protiútoků i oni si vytvořili několik slibných možností, avšak i domácí brankáři byli bezchybní.

První branka padla ve 30. minutě, kdy po rychlé akci poslal Šrain centr do „vápna“ a Valsa úspěšně zakončil. Rozhodující branku přidal dvě minuty před koncem Šrain. Po rozehraném rohovém kopu se hezky uvolnil a trefil se přesně k tyči.

Dobříš – Čimelice 2 : 0 (1 : 0)

Dobříš: Jechort (46. Souček) – Gregor (70. Pokorný), Talůžek, Rychlík, Pokorný (46. Karásek) – Puchmajer (46. Rajnoch), Dort (80. Šrain), Liška (70. Puchmajer), Šrain (70. Mann) – Maryška (46. Junek), Valsa (70. Maryška)

Rozhodčí: Máša

Dobříš B – Nový Knín 3 : 0 (1 : 0)

Naše rezerva v utkání proti týmu z I.A třídy podala dobrý výkon a zaslouženě zvítězila. Domácí byli úspěšnější při proměňování brankových příležitostí, zatímco hosté neproměnili ani pokutový kop těsně před koncem zápasu.

Branky: 30. Š.Kuchař z p. k. 62 a 70. Junek

Dobříš: R. Weber (46. Slanec) – Kozohorský, Zbíral, V.Weber, Rajnoch – Řechka, Š. Kuchař, Karásek, M. Liška – Junek, Karas

Střídali: Máša, Šišma

N.Knín: Petřík – Sekýt, Ducho, Chlumecký, Kočí – Vostrý, Foltýn, Lomoz, Fiala – Slezák, Pouček

Střídal: Stočes

Dorost

Dobříš – Bohutín 0 : 5 (0 : 3)

Žáci

Dobříš – SK Rakovník 1 : 3 (1 : 2)

Proti fyzicky zdatnějšímu soupeři to měli kluci těžší. Přesto si po většinu zápasů udržovali mírnou převahu, ale střelecky byl úspěšný jen ve 30.minutě Rehák po samostatné akci. Hosté ještě do poločasu výsledek otočili a rozhodli ve druhé půli.

Dobříš – Sedlčany 3 : 6 (3 : 2)

Ani tříbrankový náskok nestačil domácím fotbalistům k vítězství nad divizním týmem. Nástup domácích byl bleskový. Než se sedlčanští hráči vzpamatovali, prohrávali již o tři branky. Ve 3. a 8.minutě dvakrát Dort a v 16. minutě Valsa zakončili úspěšné hezké kombinační akce. Tím však střelecký koncert domácích skončil. V 18. minutě Kdolský z přímého volného kopu snížil a kontaktní gól přidal v 29. minutě Senft.

Útočný fotbal pokračoval i ve druhé části utkání, s tím rozdílem, že se taktovky ujali hosté. Ve 48.minutě vyrovnal Haas a pak přišly rychle za sebou tři góly. V 56 .minutě opět Haas, v 61. Senft a v 66. Kdolský po standardce rozhodli o výsledku. Šance měli i domácí, avšak výsledkem bylo jen nastřelené břevno Maryškou.

Dobříš: Souček – V.Weber (75. Zbíral), Rychlík, Pokorný (46. Rajnoch) – Procházka, Puchmajer, Dort, Liška (70. Valsa), Šrain – Maryška, Valsa (46. Junek)

Sedlčany: Hrůša –Řehák, Vystyd, Brotánek, Pešek, Kdolský, Čejda, Dvořák, Haas, Senft, Sirotek

Střídali: Kvěch, Lípa, Valenta

Branky: Dort 2, Valsa – Haas, Senft, Kdolský po 2

Dorost: Dobříš – Sp. Příbram 5 : 4 (2 : 2)

Přípravné utkání přineslo oboustranný útočný fotbal s devíti hezkými brankami. Ve vyrovnaném zápase byli šťastnější domácí. V první půli přišly góly až v samém závěru. Nejprve po rohovém kopu skóroval Pecka a krátce na to si centrovaný míč srazili hosté do vlastní sítě.
Ve druhé půli se rozjel brankostroj. Druhý gól za hosty přidal Vašek, po rohovém se prosadil Hrubý a bylo opět srovnáno. Hosté ještě jednou vedli zásluhou hlavičky Hančára, ale dobříšští během několika minut vstřelili tři branky. Nejprve vyražený míč dorazil Semančík a pak dvě krásné kombinační akce zakončili Junek a opět Semančík. Hosté se potom vrhli do útoku, nastřelili několikrát tyč, dobříšské několikrát podržel gólman Malý a tak se Spartaku podařilo jenom snížit Matějkou z pokutového kopu.

Dobříš – Hořovicko 1 : 6 (0 : 3)

Proti diviznímu celku nastoupili domácí opět se sestavou decimovanou zraněními. A když tentokráte neměl svůj den ani brankář, nelze se divit konečnému výsledku. Hosté měli zápas plně pod kontrolou a již v 60.minutě vedli o šest branek. Několik šancí neproměnili ani dobříšští, kteří vstřelili jediný gól v poslední minutě zápasu. O ten se zasloužil Šrain střelou z 25. metrů.

Dobříš: Souček – Karásek(46.V.Weber), Rychlík, Liška – Gregor – Procházka, Rajnoch, Nikl, Šrain – Mann(46.Junek), Valsa.

Dorost: Dobříš – Hořovicko 2 : 3 (0 : 1)

V utkání týmů krajského přeboru měli v první půli převahu hosté. Ti se mohli ujmout vedení z penalty, kterou však zlikvidoval výborný gólman Kratina. Přesto ještě do konce půle se Hořovičtí ujali vedení když, Černý dorazil brankářem vyražený míč.
Ve druhé půli hosté zvýšili brankou Brauna hlavou po rohovém kopu. Pak snížil Junek, který zakončil kombinaci střelou k tyči, a dobříšští vyrovnali Balíkem, který hlavou poslal míč po rohovém kopu pod břevno hostující branky. Krátce před koncem však Braun obešel Kratinu a zajistil tak Hořovicku vítězství.

Žáci:

Dobříš – Povltavská FK 0 : 6 (0 : 1)

Utkání s kvalitním soupeřem. My jsme byli ve velmi slátané sestavě. První poločas jsme ještě stačili se soupeřem běhat, druhý už jsme odpadli a PFA nás jasně přehrávala.

Dobříš: Hrbek – Paták, Mezera, Matějka, Škodný – Holman, Rehák, Kvapil, Bartoš – Drnec, Kuchař

Střídal: Škodný R.

Dobříš – Sp. Příbram 2 : 3 (0 : 2)

Domácí nastoupili do pátého přípravného utkání, jak je pro tuto přípravu již stalo tradicí, bez tří klíčových hráčů. Utkání samo mělo, zvláště v druhé půli, dobrou úroveň a hosté zvítězili díky brance v závěru zápasu.
Prvních třicet minut byli kamnáři nebezpečnější a  několik slibných šancí neproměnili. Uspěla až hlavička Janů, která překvapila Součka v domácí brance. Stejný hráč vzápětí další šanci neproměnil a nad branku mířil Trefný. Domácí pak hru vyrovnali. Do velké šance se dostal Valsa, trefil však vybíhajícího gólmana Zikána a Gregor netrefil opuštěnou branku. Valsova střela pak minula branku a tak uspěli opět hosté. Voříškovu střelu sice vytáhl Souček nad břevno, ale v nastaveném čase střelu z přímého volného kopu brankář vyrazil a vracený míč poslal do branky opět Janů.
I začátek druhé půle patřil Spartakovcům. Svou velkou šanci neproměnil Mráz, pak však dobříšští hru vyrovnali, V této době se hrál oboustranný útočný fotbal. V 59.minutě našel M. Puchmajer přesnou přihrávkou do „uličky“ Valsu a ten po kličce gólmanovi snížil. M. Puchmajer následně nastřelil břevno a Procházka v dobré pozici minul branku, stejně jako z úhlu Šrain. Při střela Vaška se na druhé straně vyznamenal Jechort. Oba týmy se nažili o rozhodující gól. Na straně hostů mířil nepřesně Hušek, neuspěl ani Suchý, na druhé straně Šrainovu střelu po rohovém kopu brankář vyrazil. V 84.minutě Procházkův centr trefil Suchého do ruky a pokutový kop pak autor centru bezpečně proměnil. Otočit skóre mohl Valsa, jemuž ve skórování zabránil pádem pod nohy Zikán. Tři minuty před koncem po akci Huška, Vašek poslal míč do prázdné brány a rozhodl tak o vítězství hostů. Na tom nic nezměnil ani závar v poslední minutě před spartakovskou bránou.

Branky: Valsa, Procházka (p. k.) – Janů 2, Vašek

Dobříš: Souček (46. Jechort) – Rajnoch, Rychlík, Liška – Gregor (77. O.Puchmajer) – Mann (46.Procházka), Karásek, O.Puchmajer (70. Junek), Šrain – Junek (46. M. Puchmajer), Valsa.

Spartak: Zikán – Molnár, Mezera, Suchý, Hušek – Voříšek, Trefný, Janů, Hančar – Binar, Mráz.

Střídali: Riechenauer, Vašek, Vondra, Opička, Štochl

Dobříš – Libiš 1 : 4 (1 : 0)

Ani ve čtvrtém přípravném utkání jsme výsledkově neuspěli. V první vyrovnané půli jsme se ujali vedení brankou Procházky. Hned v úvodu druhé části utkání vyrovnal Hrdý a hosté mohli přidat druhý gól, ale míč zastavilo břevno. I naši hráči mohli jít opět do vedení, ale Gregor netrefil branku a po akci Valsy nastřelil Mann jen tyč. Úspěšnější byl náš divizní soupeř. Nejprve Šobr pohotovou střelou vsítil druhou branku a v závěru pak Čadek a Hrdý zajistili hostům vítězství. Snížit mohl ještě Valsa, ale nastřelil jen soupeřova hráče.

Dobříš: R.Weber – Karásek, Rychlík, Liška – Gregor – Procházka, Puchmajer, Šrain, Kozohorský – Junek, Valsa

Střídali: V. Weber, Mann

Dorost:

Dobříš – Sedlčany 3 : 1 (1 : 0)

Naši hráči předvedli zvláště v prvním poločase dobrý výkon. Ve druhé půli jsme se soustředili na brejky. První gól vstřelil  střelou z 18. metrů Rada. V úvodu druhé půle sice hosté vyrovnali, ale další branky přidal Čihák. Nejprve zužitkoval průnik Čálka a pak hlavou poslal do branky centr Puchmajera z rohového kopu.

Rozhodčí: Liška

Úspěch starších žáků! Naši hráči zvítězili v dobře obsazeném halovém turnaji na Příbrami. Pod vedením trenéra Pavla Foltýna nastoupili tito hráči: Hrbek, Holman, Kuchař, Kilián, Kvapil, Rehák, Matějka, Drnec, Bartoš, Škodný.

Dobříš – Podlesí 1 : 3 (1 : 1)

I ve třetím přátelském utkání naši hráči prohráli. Nastoupili jsme po příjezdu ze soustředění a hosté, hrající I. A třídu, byli v úvodu utkání nebezpečnější a zaslouženě se ujali vedení v 18. minutě brankou Macka, který zakončil hezkou kombinační akcí. Domácí po té přidali a v 34.minutě Procházka hlavou vyrovnal.
Začátek druhé půle zastihl dobříšské hráče v nedbalkách a hosté nejprve nastřelili tyč a v 48. minutě Soucha z přímého volného kopu a o dvě minuty později Vacík, za přispění dobříšského obránce, zajistili Podlesí vedení. I když domácí získali v závěru výraznou převahu, skórovat se jim již nepodařilo.

Dobříš: Weber (46. Souček) – Kozohorský, Rychlík, Gregor, Liška (46. Mann) – Procházka, M. Puchmajer, Šrain, O. Puchmajer (70. Junek) – Maryška, Junek (46. Valsa)

Milevsko – Dobříš 3 : 2 (1 : 2)

Na UMT v Milevsku, z části pokrytou vrstvou sněhu, jsme odehráli dobré utkání se smolným koncem. V úvodu se dostali domácí do vedení po přízemním centru a šikovné teči. Pak jsme získali převahu a do půle obrátili. Nejprve Gregor po pěkné akci předložil Junkovi a ten s přehledem zakončil a v závěru půle poslal odražený míč do sítě z dvaceti metrů Dort.
Ve druhé části jsme mohli náskok navýšit, když jsme neproměnili několik vyložených šancí (Valsa, Junek, Maryška) včetně penalty (Rychlík). A domácí po této penaltě brzy vyrovnali tečovanou střelou a o chvilku později opět zvrátili skóre na svou stranu. Když se opět prosadili po centru, tentokráte hlavou. V závěru už byla znát trochu křeč a domácí podnikali rychlé brejky, ale skóre se už neměnilo.

Dobříš: Weber – Rajnoch, Rychlík, Šrain – Slunečko (46. Maryška), Gregor, Puchmajer, Dort, Procházka – Junek, Valsa (60. Slunečko)

Branky: Junek, Dort

Dobříš – Králův Dvůr 3 : 9 (1 : 7)

V prvním přípravném utkání čekal domácí fotbalisty čtvrtý tým České fotbalové ligy. Hosté, zvláště v první půli, předváděli rychlé kombinační akce, které zakončovaly častou střelbou. K vysokému náskoku jim pomohly i chyby v dobříšské obraně. Jediný gól domácích dal ve 12. minutě Valsa za stavu 0 : 2.
Ve druhém poločase obě mužstva neproměnila několik slibných brankových příležitostí. Ve 49. minutě Talůžek vstřelil po rohovém kopu druhý gól domácích za stavu 1 : 7 a poslední přidal v 63.minutě za stavu 2 : 8 Maryška.

Dobříš (1.poločas): Jechort – Karásek, Talůžek, Rajnoch, Gregor – Procházka, Puchmajer, Šrain – Dort – Maryška, Valsa

(2. poločas): Souček – Gregor (70. Karásek), Talůžek, Pokorný – Slunečko, Puchmajer, Rajnoch (70. Procházka), Kozohorský – Dort (70. Šrain) – Maryška (70. Valsa), Junek