Výsledky víkendu 17,- 18.8. 2014

17. srpna 2014

Rejšice – Dobříš 0:2 (0:0) Branky: Maryška,  J.Liška.

V sobotu odpoledne zajížděli Dobříšští fotbalisté na půdu dalšího z nováčků Ondrášovka krajského přeboru, na Mladoboleslavsko do Rejšic. Domácí se v tomto utkání poprvé představili před domácím publikem v nejvyšší krajské soutěži a tak jejich jediným cílem bylo přivítat své fanoušky vítězstvím.

Od prvních minut se hrál aktivní fotbal – nahoru, dolů. Hosté se snažili kombinovat a dostávat se k ohrožení domácí brány, domácí využívali svého velmi kvalitního a rychlého přechodu do útoku. V první čtvrthodině se jim podařilo i skórovat ovšem z ofsajdu a tak stav byl stále bez branek. Na druhé straně se k zakončení dral Liška, ale po přistrčení soupeřem nezamířil z otočky přesně. Rejšice, i díky své výškové převaze, těžili ze standardních situací. Po jedné z nich musel vytáhnout dobrý zákrok Weber, když vyrazil nebezpečnou pumelici z 25 metrů. Dobříš odpověděla velešancí Šraina, který nedokázal usměrnit přesný centr Vostrého z 5 metrů mezi tři tyče. V závěru první půle už přišla jen ledová sprška z nebes.

Druhou půli zahájil průnikem a nepřesnou střelou Maryška a po hodině hry se začali předhánět oba gólmani v tom, kdo víc podrží svůj mančaft. Nejprve domácí brankář zlikvidoval dobrou příležitost Lišky z ideální pozice a následnou dorážku zblokovali obránci. Na druhé straně Weber včasným vyběhnutím sebral míč z nohy domácímu hráči. Domácí gólman vyškrábl na břevnu ránu Maryšky. Weber naopak po rohovém kopu domácích a teči Ducha včas „sklapl betony“ a nepustil míč do sítě. U domácích zase brankář vyrazil skákavou střelu Vostrého a obránci míč uklidili. Zákrok zápasu pak předvedl Weber, kdy po centru hlavičkoval sám na bránu domácí křídlo, dokonce i přesně, ale hostující gólman tygřím skokem vytěsnil merunu mimo bránu. V závěru konečně začaly padat i góly. Maryška si zpracoval míč za vápnem a střelu pod břevno nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. Domácí pak vrhli vše do útoku. Nejprve ve vyložené šanci netrefili hlavou „zařízení“ a posléze musel Weber vyškrábnout nebezpečnou střelu za tyč. V poslední minutě si ještě Liška dvakrát posunul míč a do protipohybu brankáře pečetil výsledek – 0:2.

Utkání dobré úrovně, pro nezaujatého diváka i pohledné, nakonec rozhodla spíše zkušenost z této soutěže, než fotbalové umění a hosté si odvezli všechny tři body domů do Dobříše. Příští týden hostí Dobříš v derby „kamnáře“ ze Spartaku Příbram. Utkání začíná v sobotu 23.8. v 17:00.

Rozhodčí: Pavlíková – Žáková, Vyhnal

Branky: 83. Maryška, 90. Jan Liška

MFK Dobříš: Weber – Svárovský, Ducho, Pilecký, Kokštejn – Procházka, Foltýn (46. Puchmajer), Šrain, Liška, Vostrý (90. Slunéčko) – Maryška (90. Kasík)

(rwml)

Starší dorost:  Dobříš – Nové Strašecí 1:1 (1:0) Branka: Puchmajer

V první půli zahodili hosté mnoho šancí. Branku však vstřelil domácí Puchmajer, když využil chybnou rozehrávku brankáře. Ve druhé půli se zpočátku hra vyrovnala v závěru však hosté opět získali převahu, kterou využili sedm minut před koncem.

Mladší dorost: Dobříš – Nové Strašecí 7:1 (2:1) Branky: Schůtz, Kukol po 2, Rada, Čálek, Tran. Domácí hráči zaslouženě zvítězili, když ve druhém poločase se prosadili střelecky.

Pohár: Nový Knín B – Dobříš B 1:2 (0:1) Branky: Šťastný, Hemr. Přes řadu šancí rozhodli naši hráči až v závěru utkání.