Vysoké vítězství ve Vraném

17. listopadu 2013

Vraný – Dobříš 1:5 (0:2)

Teprve v posledním kole se střetli nováčkové soutěže, kteří bojovali v loňské sezoně na špici I.A třídy. V minulém utkání v anketě diváků byl jeden tip na vítězství Dobříše 5:2. Ten byl považován spíše za recesi. Nakonec se ukázalo, že skutečný výsledek ho ještě překonal.  V utkání dobré úrovně rozhodla především dobrá obrana a střelecká produktivita hostů zvláště ve druhé půli, kdy Maryška s Karasem předváděli rychlé protiútoky.

Dobříšští měli hned v úvodu několik příležitostí. Po centru Maryšky mířil Vostrý těsně vedle tyče a pak vybídl J.Liška ke skórování Maryšku, kterému se však nepodařilo přehodit gólmana Kudrnu. V 16.minutě však našel Karas přesnou přihrávkou Maryšku a ten po chvilkovém zaváhání přece jen vsítil první branku. Pak zazlobili na chvíli hosté. Jechort musel řešit průnik Ortbauera a v zápětí stačil ještě ukopnout míč vyběhnutím před pokutové území. Ve 24.minutě se Karas kličkou zbavil obránce a ten ho fauloval. Pokutový kop proměnil Procházka, když brankář sice vystihl směr míče, ale na přesně umístěný míč nedosáhl. Vranští se snažili o kontaktní gól, ale Maliňák mířil nad branku a se střelami Matouška a Galbavého si poradil Jechort. V závěru první části postupoval sám na branku Vostrý, ale míč si příliš předkopl. Na začátku druhé půle po chybách domácí obrany, Maryška vybojoval míč, který se přes Nikla dostal k Vostrému, ten však nastřelil jen protihráče. Pak přišla největší šance domácích, ale Hrebinka ve vyložené pozici překopl branku. Úspěšnější byli dobříšští. Nikl našel na půlící čáře Karase a ten svůj samostatný únik zakončil  v 58.minutě třetí brankou. Jechort po té zachránil před Urbanem a na druhé straně těsně mimo střílel Procházka. V 77.minutě fauloval v „šestnáctce“ Machač a pokutový kop proměnil Galbavý. Už o minutu později našel Maryška autovým hodem Karase a ten nádherně „nůžkami“ vstřelil svůj životní gól. Po dalším rychlém útoku pak Procházka střílel vedle branky, nabuzený Karas ze třiceti metrů málem vstřelil další úspěch a v závěru mohlo Vrané korigovat. Míč po zmatku orazítkoval tyč hostující branky a hlavičku Galbavého vytáhl z brankové čáry Jechort na roh. Po jeho zahrání přišel další brejk dvojice Karas Maryška a posledně jmenovaný zakončil překvapivě vysoké vítězství Dobříše.

Dobříšští tak v posledním utkání zakončili „podzim snů“ a v pohodě mohou čekat na jarní odvety.

Branky: 77.Galbavý(p.k.) –  58 a 78.Karas, 16 a 90.Maryška, 24.Procházka (p.k.) Rozhodčí: Vlk. Diváků: 100.

Dobříš: Jechort – Pokorný, Talůžek, Ducho, Machač(78.Pilecký) – Procházka(66.Karásek), Nikl(74.M.Liška), J.Liška, Vostrý – Maryška, Karas.