Začalo fotbalové jaro

13. března 2023

V sobotu začalo pro A mužstvo fotbalové jaro. Na stadiónu V Lipkách jsme přivítali Mnichovohradišťský SK, na jehož hřišti jsme na podzim prohráli 2:1 v zápase ve kterém jsme se o body připravili zahazováním šancí. Bohužel i domácí utkání nám výsledkově nevyšlo a soupeř si odváží tři body.

O jarním počasí si obě mužstva mohla nechat jenom zdát, celé utkání provázel silný nárazový vítr a místy i sněžení. Pro naše mužstvo to bylo zároveň i první utkání hrané na travnatém hřišti po zimní přestávce.

V prvních desetiminutovce se obě mužstva spíše seznamovala s hrací plochou. Jako první vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Jan Šrain, ale Vrána jeho střelu kryl. To na druhé straně po rozehraném trestném kopu nedokázali naši obránci ani brankář Vašák odvrátit míč do bezpečí ten se odrazil k volnému Radačovskému, který střelou do prázdné branky otevřel ve 13. minutě skóre utkání 0 : 1. Na druhé straně po pěkné kombinační akci skóroval Puchmajer, ale branka neplatila pro ofsaid. Do poločasu se už ani jedna strana neprosadila a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Druhý poločas jsme začali aktivně po rozehraném rohovém kopu hlavičkoval Talůžek, ale míč výborným zákrokem vyrazil nad břevno brankář Vrána, který podržel hosty i v dalším průběhu druhého poločasu. Naopak se opět prosadili hosté, kteří rozehráli signál z rohového kopu a na malém vápně neobsazený Košek pohodlně překonal Vašáka v 74. minutě 0 : 2. V závěru utkání jsme vše vsadili na útok, kam se vysunoval i kapitán Talůžek, ale i hosté chtěli přidat další branku a tím definitivně rozhodnout utkání, při jejich šancích dvakrát pomohlo Vašákovi nastřelené břevno. Nakonec jsme se kontaktní branky dočkali v 84. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou hostí nejlépe orientoval Puchmajer a střelou k tyči snížil na 1 : 2. V dalších minutách už se nám, ale Vránu překonat nepovedlo a tak jarní premiéra skončila těsnou prohrou. Získat ztracené body, budeme mít šanci příští týden v sobotu 18. března od 10:30 v okresním derby zápase na hřišti Spartaku Příbram.

MFK Dobříš – Mnichovohradišťský SK  1 : 2 (0 : 1)

Branky: 84. Puchmajer – 13. Radačovský, 74. Koček

ŽK: 3 : 1

Rozhodčí: Boček – Stránský, Novotný

Sestava: Vašák – Procházka, Talůžek, Forejt, Machač – Šrain V., Liška J. (80. Havlík), Janda (70. Junek), Petrlík – Šrain V., Puchmajer