O záchraně rozhodne poslední zápas

11. června 2018

Dobříšští fotbalisté potřebují stále tři body v udržení se v divizní soutěži. S týmem z nejzápadnější části republiky se o to pokoušeli bezúspěšně. Ve vyrovnaném utkání rozhodli o výsledku dva smolné góly domácích. Nezbývá tedy v posledním utkání naplno bodovat.

Březová – Dobříš 4 : 1 (1 : 0)

Hned v první minutě poslal Maryška dlouhý aut do pokutového území Puchmajer, přihrál hlavou Matějkovi, který však míč nezpracoval. Postupně byli nebezpečnější domácí. Těsně vedle branky střílel Šellong, po hlavičce Peterky mel Jechort problémy a střela Vaněčka šla těsně nad břevno. V průběhu první půle se zranil Maryška, přesto ještě odehrál část druhé půle. V závěru první části utkání měli více ze hry dobříšští hráči. Puchmajerovu střelu z dálky tečoval Matějka mimo branku, Pokorného pokus z úhlu zlikvidoval gólman Martinec a po úniku Junka nedorazili míč do sítě Matějka ani J. Šrain. Vedení se však ujali březovští fotbalisté ve 41. minutě. Přímý volný kop z poloviny hřiště poslal do „vápna“ Vaněček, Vůjtěch vyhrál souboj s obránci a mířil přesně k tyči.

Do druhé půle vstoupili hosté se snahou o vyrovnání. První šanci však měli domácí, ale se střelou Kratochvíla si Jechort poradil. V 6é. minutě po ztrátě míče Šellong z dvaceti metrů přehodil dobříšského brankáře. Hosté hru otevřeli Březová tak hrozila rychlými úniky. Ve velké šanci jen těsně minul branku Peterka, avšak v zápětí v 65. minutě se uvolnil Matějka a pěknou střelou vstřelil kontaktní gól dobříšských fotbalistů. Ovšem za pět minut rychlá kombinaci domácích hráčů do otevřené obrany zakončil třetí brankou Kašpar. V 76. minutě řešil další průnik Vaněčka Jechort faulem a sám postižený z pokutového kopu vstřelil poslední branku zápasu.

Dobříš: Jechort – Horáček (64. Masopust), Procházka, Talůžek, V. Šrain – Junek, J. Šrain, Puchmajer Pokorný (71. Krůta) – Matějka, Maryška (64. Karas)

Branky: 41. Vůjtěch, 60. Šellong, 70. Kašpar, 76. Vaněček – 65. Matějka

Rozhodčí: Štuk. ŽK: Kašpar, Vůjtěch, Vaněček – J. Šrain, Talůžek, Puchmajer

Diváků: 150

Statistiky: Střely: 14 : 7, z toho na branku: 8 : 5. Rohové kopy: 3 : 2. Ofsajdy: 1 : 3. Fauly: 14 : 18.

Sedlčany – Dobříš 4 : 0 (1 : 0)

Po přísném vyloučení Kuchaře v 31. minutě, bylo rozhodnuto.

Dobříš: Šedivý – P. Šebek, J. Kadlec, V. Weber, Patetl – Krmela, Rozsypal, Kuchař, Semančík – T. Šebek, Pjaták

Branky: 42 a 59. Valenta, 49. Matoušek, 72. Špaček

Rozhodčí: Paukner

ŽK: Hofman, Matoušek – 2× Kuchař, V. Weber, T. Šebek

ČK: Kuchař