Zahájení přípravy mladší přípravky

Zahájení přípravy mladší přípravky

21. srpna 2022

V pondělí 15.8. jsme s většinou kádru sešli na našem prvním společném soustředění, které jsme uspořádali formou příměstských táborů. Každý den jsme se zaměřili na určité dovednosti, které budeme chtít zdokonalovat po celou podzimní sezónu. V mezičase si děti mohly vyzkoušet fotbalový baseball, kterým jsme trénovali nejen techniku kopu, odhad na míč, chytání, ale zejména spolupráci týmu a “taktické” myšlení.

Úterý dopoledne s námi strávila Jana Autratová Lálová, kondiční trenérka, která dětem ukázala nejen hravé posilování, tak zejména zajímavé protažení celého těla a důležitosti pro další nejen fotbalový rozvoj a předala informace o důležitosti spánku.

Středeční ráno nám zpestřila brankářská legenda let nedávných z Vršovického Dolíčku – pan gólman Radek Sňozík. Zájemcům o těžké gólmanské řemeslo (9) ukázal základní zábavné cviky se známými i neznámými pomůckami.

Odpoledne jsme využili vodní skluzavku na nácvik “oslav gólů” typu “tučňák”.

Čtvrtek měl být odpočinkovým dnem, ale i výlet do Prahy byl v pekelném vedru poměrně fyzicky náročný. Prohlídka vnitřních prostor fotbalového stadionu Slavie Praha (Eden) byla opravdovým zážitkem. Odpoledne jsme se pak přesunuli na Fotbalgolfové hřiště a pilovali kopy, přesnost, sílu a techniku.

Poslední den, kdy už na všech byla patrná únava, jsme pojali také spíše herně. Zkusili jsme fotbalový biatlon, zjistili jsme, že aut můžeme i házet (a jaká je to zbraň), jak se jednoduše vyhnout zdi a jak lépe a přesně můžeme zahrát roh a ohrozit tím soupeřovu branku. Odpoledne jsme dali závěrečný fotbal.

Celý týden probíhal relativně podle představ trenérů, děti se snažili a každým tréninkem a dnem jsme sledovali drobná zlepšení v jednotlivých dovednostech.

Velký dík patří celému realizačnímu týmu (Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich, Vojtěch Melša 11 let, Lucia Roupcová, Lenka Mášová a Alex Chocholouš st.) bez kterých by celý týden snad ani nemohl proběhnout. Kempu se zúčastnilo 17 hráčů, což je na prázdniny úctyhodné číslo.

V úterý už najedeme na klasické tréninky a s vervou se pustíme do sezóny.

Další novinky

Zobrazit všechny