Zakončení bez efektivity

05. listopadu 2019

Dobříš má za sebou další porážku v divizní soutěži. Nepodařilo se připravit si brankovou příležitost ani úspěšné zakončení. Jak to bude dál?

Slaný – Dobříš 2 : 0 (0 : 0)

První poločas přinesl vyrovnanou hru v poli, ale akce domácích byly nebezpečnější. První šanci zápasu měl domácí Vimr, ale Weber včasným vyběhnutím před „šestnáctku“ únik zastavil. Dobříšský gólman chytil i hlavičku Macháčka po rohovém kopu. Weber pak nezpracoval míč před pokutovým územím, ale Vimr netrefil opuštěnou branku. První příležitost hostů měl po centru Pokorného Junek, nastřelil však protihráče. Soukupova střela mířila nad břevno a na druhé straně další brejk Vimra zastavil Pokorný. Po rohovém kopu hlavičku Hansla vykopl z branky V. Šrain. Po akci Soukupa se pak neprosadil Maryška a střelu Trnky vyrazil v závěru poločasu Weber na roh.

Na začátku druhé části utkání po přímém volném kopu Trnky mířila hlavička Hansla těsně nad branku. Největší příležitost hostů měl Jan Šrain po centru bratra Václava, ale s jeho střelou si gólman Sedlák poradil. V 51. minutě našel Galbavý přesnou přihrávkou Marouška, který poprvé skóroval. Slánští hráči se uklidnili a měli pak více ze hry. V 63. minutě opět po přihrávce Galbavého unikl Kubík a po kličce brankáři skóroval podruhé. Dobříšští se sice snažili o kontaktní gól, avšak se střelami obou bratrů Šrainů si domácí brankář poradil. Navíc byl za faul v 72. minutě vyloučen Machač. Domácí si pak své první vítězství na domácím hřišti pohlídali, když se neprosadil ani Maryška z přímého kopu. V závěru ještě Weber vychytal střely Vimra a Holleho z „velkého vápna“.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Pokorný – Junek (63. Kozohorský), Puchmajer (63. Fic), Soukup, V. Šrain – J. Šrain (74. Horáček), Maryška

Branky: 51. Maroušek, 63. Kubík

Rozhodčí: Coufal

ŽK: Hansl, Tikovský – Procházka, Talůžek

ČK: Machač

Diváků: 150

Statistiky: Střely: 15: 7, z toho na branku: 8: 4. Rohové kopy: 6: 3. Ofsajdy: 0: 3. Fauly: 13: 15.

Milín – Dobříš B 11 : 3 (4 : 1)

Dobříš B: Malý – Petrlík, Karásek, Weber (46. Burda), Kopečný – Semančík, Kuchař, M. Puchmajer (83. Zbíral), M. Liška (63. Šiška) – Šebek, Chýla (46. Kukol)

Branky: 51, 59 a 82, Štochl, 14, 26 a 85. Kuba, 44 a 67. Zákoucký, 44. Pohořálek, 72. Wimmer, 79. Sojak – 4 a 64. Šebek, 81. Burda

Rozhodčí: Marek

ŽK: Zákoucký, Müller, Pacina – Kopečný