Zápasy mladší přípravky

Zápasy mladší přípravky

19. září 2022

Minulý týden jsme zahájili Okresní soutěž mladších přípravek. Na úvod jsme se ve čtvrtek 15. 9. 2022 popasovali v rámci tréninku s našimi mladšími spoluhráči a v neděli 18. 9. jsme zajížděli na hřiště do Dolních Hbit, kde jsme se utkali se sloučeným týmem Dolní Hbity/Višňová.

MFK Dobříš A – MFK Dobříš B

Dobříšské áčko se sešlo spše k tréninku a chtělo dát prostor méně vytíženým hráčům, béčko také postavilo hráče, kteří přišli na trénink. Po prvotním oťukávání, kdy áčku trochu trvalo, než se dostali do provozní teploty (ostatně, jako skoro při každém zápase), jsem mladší kluky začali přehrávat svoji naučenou hrou. V první části jsme ještě bojovali mezi silou a chytrostí, stejně tak jako s kvalitním rozhodováním a béčko zkoušelo podnikat rychlé protiútoky svými šikovnými hráči. Další části už byly významně v režii starších hráčů “áčka”, začali jsme více používat volné prostory na hřišti, snažili jsme se při zisku míče netvořit zbytečně chumly, snažili jsme se obejít soupeře a najít to nejvhodnější řešení pro vstřelení gólu. Mladšímu “béčku” jsme pak pouze svými ztrátami umožnili vstřelit několik čestných úspěchů do opuštěné branky. Konečné skóre se zastavilo na na výsledku 19 : 3 pro MFK Dobříš A.

Přestože jsme nastoupili v sestavě, kterou z poloviny tvořili začínající fotbalisté a z poloviny již ostřílení borci, tak se nám líbilo, že s každou minutou jsme zlepšovali své dovednosti a i přes vedení jsme zápas odmakali a nic jsme soupeři nedarovali. Chyby, které se vždy nějaké objeví, lze přičíst snaze o těžší řešení, ne jen jednoduché odkopnutí míče. Mladšímu “béčku” byla trochu osudná únava a menší rezignace při nárůstu počtu obdržených gólů. Každopádně všichni hráči na hřišti se velmi snažili plnit úkoly svých trenérů a nejkrásnějším výsledkem je pro nás stejně radost ze hry.

MFK A: Tobiáš Zelenka – Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Jakub Budka, Daniel Rei Pek, Lukáš Dratva, Jan Sprenger, Matěj Svoboda, Karel Huřík, Jáchym Holan. Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich

MFK B: Matyáš Klimt – Jonáš Lomoz, Antonín Borovička, Adam Puchmajer, Tomáš Vostrý, Ondřej Šebesta, Jakub Nájemník, Marek Černý, Tadeáš Hanák. Trenéři: Michal Lomoz, Vladimír Černý

Dolní Hbity/Višňová – MFK Dobříš A

V neděli jsme zajížděli dopoledne do Dolních Hbit k dalšímu soutěžnímu utkání. Soupeř je absolutním nováčkem v soutěži a byl to pro ně jeden z prvních zápasů v kariéře. My se však neohlíželi na soupeře a chtěli jsme předvést to nejlepší, co se učíme na trénincích a co chceme ukázat jak trenérům, tak rodičům při zápase. Tentokrát jsme na nic nečekali a do soupeře jsme se pustili hned na plné pecky. V první části byly vidět spíše individuální akce, po krásně provedených kličkách a unik svému soupeři. Trochu jsme troskotali na zakončení, kdy se nám příliš nedařilo trefovat volný prostor v brance (buď jsme udělali hrdinu z brankáře, nebo se nám nepovedlo trefit zařízení). Do druhé části jsme si stanovili nový úkol, protože i soupeř byl nebezpečný, zejména dlouhými nákopy za naši obranu a tím, že jsme se soupeřem jen běželi a nedokázali odebírat míč. Ne, že by se to dělo často, ale přeci jen jsme toto chtěli zlepšit. Tento cíl si kluci vzali do hlavy i do celého těla a jejich snaha přinášela úspěch. V útoku jsme byli stále nebezpeční a několikrát se nám povedla i krásné kombinace až před odkrytou branku. Poslední část jsme chtěli vyzkoušet nejen individuální dovednosti s míčem, ale také vhodnost řešení například přihrávkou. I s tímto úkolem se kluci popasovali se ctí a byla vidět snaha o “správné” řešení, ne jen to nejjednodušší, které nám zajistí výsledek. 

Kluci celý zápas zvládli s velkým přehledem a opět bylo vidět postupné zlepšování dovedností a předváděné hry během celého zápasu. Přestože se občas něco nepovedlo, tak celkový dojem ze hry byl nádherný. Bylo vidět, jak to kluky baví a snaží se. Přestože jsme se potkali opět spíše s jednodušším soupeřem, tak celý zápas odmakali a nevypustili žádnou vteřinu zápasu. Na závěr tak mohl slyšet (možná až v sousedních Luhách, nebo Jelencích) vítězný pokřik.

Sestava: Vojtěch Weber, Tomáš Faktor, Jan Sprenger, Karel Huřík, Daniel Rei Pek, Michal Sabota, Jakub Budka, Lukáš Dratva, František Melša

Trenéři: Radim Weber, Tomáš Redlich

Další novinky

Zobrazit všechny