Zápasy předpřípravek v červnu

Zápasy předpřípravek v červnu

22. června 2020

 

 

Zápasy Dobříš U7 – červen 2020

Během června naši nejmladší odehráli tři přátelská utkání. Dvakrát s Novou Vsí pod Pleší a jednou s Mníškem pod Brdy. Ve všech zápasech byla vidět snaha o věci, které se učíme na tréninku. Vzhledem k tomu, že jsme počtem hráčů výrazně převyšovali soupeře, tak se zápasy hráli na několika hřištích.

 

4. 6. 2020

MFK – Nová Ves

Prvním zápasem bylo utkání s Novou Vsí pod Pleší. A protože se nás sešlo 22 a hráčů soupeře bylo jen přibližně polovina, vytvořili jsme ze začátku 4 týmy proti 2 soupeře a zahráli si takový miniturnaj. Mladší hráli na 4 branky 3+0, starší hráli již klasicky 4+1.

V zápasech mladších dětí byla patrná mírná věková i výšková převaha soupeře, ale to nic neubíralo na snaze o vstřelení gólu. Těch nakonec padlo mnoho a všichni byli (snad příjemně) unavení a spokojení. U některých hráčů se projevila poměrně silná nesoustředěnost, ale v tomto věku to není nic neobvyklého, každopádně je potřeba na tom dále pracovat a posouvat se vpřed. Pozitivem byl posun během celého miniturnaje, kdy jsme ke konci mohli vidět i pokusy o učené kličky (stahovačka, zasekávačka), hledání volných prostorů a rychlé rozhodování. 

V zápasech starších dětí jsme tedy nastoupili ve dvou týmech MFK Dobříš, které se proti soupeři po 15 minutách střídali. Soustředění už nechybělo a kluci a holky s vyrovnaným soupeřem dokázali předvést fotbalové momenty. Snažíme se o uvolnění do volného prostoru a po kličce zrychlení hry. V zápase se nám to se střídavými úspěchy dařilo. Ve vyrovnaném zápase naši hráči projevili i momenty týmového pojetí, soudržnost, zaujetí pro hru a podporu spoluhráčům. V této souvislosti nesmíme zapomenout na návraty a odebrání míče po jeho ztrátě, což je důležitou součástí fotbalu.

 

Utkání se zúčastnili: Honza Švehla, Tomáš Lakomý, Marek Rohlík, Petr Špaček, Ruda Zbíral, Julča Zbíral, Roman Štajmar, Kuba Moravec, Pepa Šimonovský, Šimon Mochán, Bořík Jurenka, Šáňa Bory, Damien Gavenda, Vojta Weber, David Hůla, Tomáš Faktor, Ela Roupcová, Kuba Koranda, Michal Doubek, Tomáš Vostrý, Maty Klimt, Fanda Šulc.

 

11. 6. 2020

Nová Ves – MFK

Odvetné utkání na hřišti soupeře jsme odehráli trochu jiným systémem. Vzhledem k tomu, že nás na zápas přijelo méně (jen 21 🙂 ), tak jsme rozdělili kluky na 3 týmy, kdy dvě družstva hrála proti soupeři 4+1 a nejmladší tým opět systémem 3+0 na 4 branky. 

Mladší hráči bohužel měli ze začátku problém s dostavením se soupeře a tak začali hrát proti sobě. Soupeř postupně dorazil a tak jsme se mohli s chutí zakousnout i do soupeře. Přestože opět nastoupili proti o něco málo starším a silově nás soupeř určitě zatlačil, tak postupem času, když jsme začali rychle přemýšlet a reagovat na volné prostory a momenty překvapení se hra poměrně vyrovnala a nasázeli jsme soupeři několik gólů. Pozitivním bylo zejména postupné zlepšování v dovednostech a rychlejší rozhodování v herních situacích během celého utkání.

V zápasech starších dětí byl tentokrát zápas rozdělen na dvě hřiště. Snažili jsme se tedy postavit dva rovnocenné týmy, které stály proti dvěma týmům soupeře. Soupeř potvrdil, že je nám rovnocenný. Na jednom hřišti se nám ho podařilo přestřílet a na druhém naopak vsítili více branek hráči Nové Vsi. Na obou stranách hráči dokázali opět předvést pěkné individuální výkony. Posunem byla větší snaha o týmovou spolupráci při hře. 

 

Utkání se zúčastnili: Kuba Baláš, Honza Švehla, Tomáš Lakomý, Marek Rohlík, Petr Špaček, Ruda Zbíral, Julča Zbíral, Roman Štajmar, Kuba Moravec, Šimon Mochán, Bořík Jurenka, Damien Gavenda, Vojta Weber, David Hůla, Tomáš Faktor, Ela Roupcová, Kuba Koranda, Michal Doubek, Tomáš Vostrý, Maty Klimt, Fanda Šulc.

 

16. 6. 2020

MFK – Mníšek pod Brdy

Poslední zápas jsme odehráli se soupeřem z Mníšku pod Brdy. Soupeř dorazil s menším počtem hráčů a tak jsme kluky rozdělili pouze na dva týmy – opět v celkovém počtu 20. Oba týmy tentokrát hráli systémem 4+1 a tak padalo spousta a spousta branek.

Mladší hráči se nejprve museli srovnat s tím, že hrají i s brankářem, je možné střílet na větší branku a že jich je na hřišti v každém týmu o dva více.

Kluci z Mníšku nás ze začátku výrazně přehrávali a naši se téměř nedokázali dostat od své branky. Postupem času a po několika přestávkách a střídání konečně začali alespoň trochu využívat volné prostory, čímž se dostávali i do zakončení a dali i několik gólů. Zároveň byla vidět snaha o obcházení soupeřů nejen únikem, ale i útěkem z plného prostoru oklamáním soupeře (kličkou), ne vždy se povedla, ale cení se hlavně snaha a rozhodnutí vůbec zkusit.

Problémem tentokrát bylo soustředění a zaujetí hrou u některých hráčů na čem tedy bude potřeba zapracovat.

V zápasu starších dětí jsme se museli potýkat s faktem, že je nás výrazně více než soupeře. To znamenalo, že se hráči točili ve dvojicích po dvou minutách, což byla pro ně nezvyklá situace. Zřejmě i pro více fyzických sil přesto dokázal náš tým soupeře držet téměř celý zápas pod tlakem. Nebyl proto prostor pro samostatné úniky a museli se naši kluci a holky prodrat “zhuštěnou” obranou. Dařilo se jim to dobře a my máme radost, že se každým zápasem zlepšují. 

 

Utkání se zúčastnili: Kuba Baláš, Honza Švehla, Tomáš Lakomý, Marek Rohlík, Ruda Zbíral, Julča Zbíral, Roman Štajmar, Kuba Moravec, Pepa Šimonovský, Šimon Mochán, Damien Gavenda, Vojta Weber, David Hůla, Tomáš Faktor, Ela Roupcová, Kuba Koranda, Kuba Budka, Tomáš Vostrý, Fanda Šulc, Anetka Roušalovásy

 

 

Další novinky

Zobrazit všechny