Zápasy U9 a U8 s Berounem

Zápasy U9 a U8 s Berounem

14. března 2022

Ve slunečném sobotním dopoledni 13. března 2022 sehrály naše mladší přípravky utkání s týmy Berouna. Jak jim to šlo?

MFK Dobříš U9 : Český lev – Union Beroun U9 3 : 24
MFK Dobříš U8 : Český lev – Union Beroun U8 2 : 23

 

V sobotu jsme odehráli přípravné utkání se soupeřem ČLU Beroun, kdy na vedlejším hřišti hráli naši starší spoluhráči U9.
Domluvili jsme se, že odehrajeme 5 čtvrthodinových úseků. Naši tentokrát za soupeřem výrazně zaostávali, a jeho kvalita se projevila v plné síle. Našim nelze upřít snahu, ale bohužel jsme na soupeře nestačili, nepustil nás téměř do ničeho, a jen několik vybojovaných míčů, které jsem přes soupeře protlačili spíše na sílu, než na dovednosti obejít protihráče nestačilo na více než 3 góly za hodinu a čtvrt hry. Opět jsme měli trochu problém s koncentrací jen na zápas a na míč a ani jsme nedokázali přenést některé pokyny trenéra na hřiště, natož věci a dovednosti, které se snažíme učit na trénincích. Utkání nám dalo silnou zpětnou vazbu v tom, na čem je potřeba s touto sestavou zapracovat  a je potřeba vytrvat a být trpělivý. Věříme, že někteří mají na více než tentokrát předvedli, a někteří předvedli svůj aktuální strop dovedností. Nyní si jen přejeme, aby se naše laťka dále zvyšovala.
Sestava: Vojtěch Weber. Martin Šulc, Daniel Rei Pek, Valerie Boušková, František Čermák, Jakub Budka, Michal Sabota, Stanislav Staněk, Antonín Vavříček
Trenér: Jan Zbíral (děkujeme za záskok při naší neúčasti)
V neděli jsme s druhou partou vyjeli na turnaj do Kolodějí. Tentokrát se sešlo 5 soupeřů a tak jsme se poměřili postupně s 1. FK Příbram, SK Petřín Plzeň, SK Sparta Kolín a Viktorií Vestec. V prvním utkání jsme ve strhujícím útočném zápasu s FK Příbram po většinu utkání vedli, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat.
Zápas byl o velké bojovnosti a příliš nebylo vidět využívání volného prostoru, kterého bylo mnoho zejména po stranách širokého hřiště. Ale na druhou stranu jsme se dokázali prosadit individuálním obejitím soupeře a několika zdařilými kombinacemi. Nakonec si rozhodčí zapsal remízu.
Druhý zápas nás čekal soupeř z Plzně. Tentokrát jsme sice opět vstřelili krásné góly po krásných individuálních i týmových akcích, snažili jsme se odebírat míče soupeři, ne mu je jen odkopnout do autu. Bohužel jsme měli trochu problém s obsazováním hráčům při rozehrávce soupeře a několik gólů jsme dostali tak, že se nám soupeři ztratili z dohledu a zůstali osamoceni před naší brankou. Nakonec jsme dostali mnohem více gólů, než se nám povedlo vstřelit.
Třetím soupeřem byla Sparta Kolín. Na soupeře jsme vlétli s vervou a brzy jsme se dostali do výrazného vedení, které jsme udrželi až do konce. Vzhledem k tomu, že se jednalo o malinko jednoduššího soupeře, dařilo se nám obcházet soupeře, dovolili jsme si mnoho pokusů, i když se to nepovedlo a dařilo se nám včas zastavovat soupeřovy akce.
Přestože jsme nějaké góly obdrželi, dokázali jsme soupeře přestřílet. V posledním utkání jsme se poměřili s Viktorií Vestec. Důrazný soupeř nám nedával příliš mnoho prostoru a často jsme se dostávali do úzkých kvůli nepřesným rozehrávkám. O to více jsme museli bojovat a “přitvrdit” v osobních soubojích a přestože jsme tentokrát většinu zápasu dotahovali, nakonec se nám podařilo vstřelit 5 gólů a rozhodčí nám zapsal další remízu.
Celkově jsme byli turnajem spokojení, prohráli jsme jen jednou s pozdějšími vítězi, ale několik smolných situací před oběma brankami nás stálo větší úspěch. Kluci a Ela si sáhli hluboko do svých fyzických rezerv, zejména proto, že jsme odehráli vyrovnaná utkání a všichni se snažili strhnout vítězství na naši stranu a nechtěli za žádnou cenu prohrát. Navíc jsme odehráli 4 zápasy po 20 minutách (vždy dva po sobě) s jedinou dvacetiminutovou pauzou. Pozitivním postřehem byla zejména odvaha zkoušet obcházet protihráče v rychlosti, včasné zahájení klamání soupeře a pokusy o střelecké pokusy i (pro nás zatím nadstavbové) povedené kombinace, kdy jsme si ze soupeře udělali tréninkové kuželky.
Turnaj nám ukázal také to, na čem je potřeba ještě zapracovat. Rychlé rozhodování při rozehrávce, spojená s mírou rizika. Rychlejší přepínání hlavy do “obranného módu” a obsazování protihráčů při rozehrání. Je toho dost, ale na vše je ještě dost času abychom to do sebe dostali poctivým pravidelným tréninkem.
A výsledek? Krásné 3. místo, kdy jsme za svými zády nechali Příbram a Spartu (Kolín), 25 vstřelených gólů za 4 zápasy, spousta radosti s rodičovským “Fan clubem”, spousta radosti ze hry a všichni dali alespoň 1 gól.
Sestava: Šimon Mochán, Tobiáš Zelenka, Štěpán Redlich, Matěj Lopata, Lukáš Mikel, Dominik Máša, Adam Chocholouš, Alexandr Chocholouš, Ela Roupcová
Trenéři: Radim Weber, Matěj Lopata, Tomáš Redlich

 

 

Sestava U8: Dan Pek, Eliáš Motyka, Fanda Čermák, Jakub Budka, Martin Šulc, Michal Sabota, Standa Staněk, Tonda Vavříček, Valča Boušková, Vojta Weber
Branky: Dan Pek, Martin Šulc

Další novinky

Zobrazit všechny