Obětavost přinesla bod.

04. dubna 2015

Muži

Sedlčany – Dobříš 0:0

V Sedlčanech se tuto neděli hrálo derby. Zatímco domácí bojují na špičce krajského přeboru, hosté mají opačné starosti. V utkání, kromě úvodu, měli sedlčanští výraznou převahu, ale díky několika zákrokům Webera a i vlastní zbrklosti se jim nepodařilo skórovat. Dobříšští hráči, bez zraněného Dorta, kterého nahradil další zkušený Nikl, se soustředili na důslednou obranu se snahou pokusit se o nějaký brejk a tato taktika jim přinesla cenný bod.

První nesmělý pokus o ohrožení branky předvedl domácí Haas, byl však stejně neúspěšný jako hostující Valsa. Po zmatku v dobříšské obraně vystřelil tvrdě Němec, Weber si však poradil. Od této chvíle se domácí neustále tlačili před hostující branku. Vedle hlavičkoval Soldát, tečovanou střelu vytáhl dobříšský gólman na roh, stejně jako hlavičku Vystyda a přímý volný kop Řeháka. U hostů stojí za zmínku šance Maryšky který využil zmatku domácí obrany, ale neprotlačil míč na Nikla, po rohovém kopu netrefil dobře míč zcela volný Valsa, stejnému hráči zabránil ve skórování včas vyběhnutý Capouch a Procházkova střela mířila nad branku.

Ve druhé půli tlak domácích sílil, ale přibývalo také zbrklosti při zakončování akcí. Ve velké šanci se ocitl Němec, bránu však netrefil, těsně vedle zamířila hlavička Sirotka, s trestným kopem Senfta si poradil Weber, unikající Němec nenašel před bránou nikoho ze spoluhráčů a těsně nad branku střílel Sirotek. Na druhé straně se do šance dostával Valsa, ale nestačil přihrát, po úniku Šraina nedosáhl na míč Nikl a v největší šanci hostů našel Valsa přihrávkou Maryšku, tomu však míč poskočil na noze. V závěru utkání spálil velkou šanci Vystyd, když přihrávku Lípy poslal z malého vápna nad bránu. V poslední minutě sahali hosté nakonec na tři body, ale se střelami Procházky a Kozohorského si Capouch snadno poradil.

Za zmínku stojí i reakce domácích diváků, kteří potleskem vyprovodili jejich bývalého hráče Martina Valsu při jeho vystřídání.

Rozhodčí: Lafek. Diváků: 150.

Sedlčany: Capouch – Pešek, Vystyd, Brotánek, Lípa – Soldát, Řehák, Senft(77.Dvořák), Haas, Sirotek – Němec.

Dobříš: Weber – Karásek, Svárovský, Pokorný – Grafnetr (83.Kozohorský), Nikl, Procházka, Liška, Šrain – Maryška, Valsa (88. Karas).

V příštím kole hrají sedlčanští venku v sobotu v 16.30 v Ostré a Dobříš čeká ve stejný čas na domácí půdě Suchdol.

Branky:Puchmajer (p.k.), Vobr

Přestože se naši hráči po většinu zápasu bránili, získali po delší době tři body, které si zasloužili za obětavý výkon.

Dorost mladší

Dobříš – Mnichovo Hradiště1:2 (1:0)

Branka: Puchmajer.

I mladší dorostenci, ač oslabeni, obětavě bojovali. Hosté zápas otočili ve druhé půli.

Žáci starší

Dobříš – Velim 1:2 (1:0) Branka: Kilián

Ani tentokráte jsme na body nedosáhli i když po první půli to vypadalo nadějněji

Žáci mladší

Dobříš – Velim 5:4 (2:2)

Branky: Homolka 2, Hrbek, Pinc, vlastní

V utkání plném zvratů rozhodla v závěru vlastní branka nejlepší hráčky hostů.

Starší přípravka

Dobříš A – Bohutín odloženo

Drahlín/Hluboš – Dobříš B 0:17 Branky: Fenyk 4, Tran 3,Panuška 3, Petrlík 2, Sobotka 2, Diviš 2, Skála 1

V minulém týdnu: Dobříš – Tochovice 15:2 Branky: Fenyk 5, Diviš 3, Říha 2, Petrlík 2, Sobotka 2, Tran 1