Zápis z turnaje předpřípravek U9

23. srpna 2023

U9 MFK Dobříš byla pozvaná na turnaj předpřípravek k příležitosti oslav 90 let založení klubu Lety u Dobřichovic. Těchto oslav se také zúčastnili týmy z Mníšku pod Brdy, Dobřichovic a domácích Let. Patronem tohoto turnaje byl fotbalový internacionál Jozef Chovanec, který měl slavnostní proslov a také zahajovací výkop oslav.

Poté se šlo již na dvě připravené hřiště pro předpřípravky o rozměrech 35× 25 m a hrálo se klasicky stylem 4+1 a každý zápas trval 2× 15 min. Hrálo se systémem každý s každým. Naši kluci začali proti týmu Dobřichovic a po prázdninové pauze byli opravdu natěšení. My trenéři jsme ocenili, že kluci vnímali naše pokyny a hráli tu hru, kterou jsme trénovali celý minulý rok. Brzy jsme se dočkali prvního, druhého a třetího gólu. Poté jsme udělali dvě chyby, které soupeř potrestal, ale následně jsme vstřelili další branku a první zápas zvládli nakonec výhrou 4 : 2. Ze zápasu jsme měli radost a kluci si jasně mysleli, že další půjde stejně hladce, ale jak to tak ve fotbale bývá, tak jsme usnuli na vavřínech a s týmem z Mníšku jsme celou první půli prohrávali 2 : 0.

O poločase jsme si řekli chyby, které jsme dělali a hlavně, že musíme zlepšit pohyb a hrát jeden za druhého. Do druhé půlky jsme vlítli ze srdíčkem a kluci předvedli skvělý obrat a vyhráli tento zápas nakonec konečných 5 : 2. Na poslední zápas jsme se také velice těšili. Domácí tým z Let měl mezi fotbalisty i mladší zástupce, proto jsme brzy vedli 5 : 0 a po zbytek zápasu si zkoušeli různé změny v herním stylu a zápas nakonec vyhráli krásných 10 : 1.

Po turnaji jsme od Jozefa Chovance obdrželi krásný zlatý pohár a každý z fotbalistů dostal krásnou medaili, za kterou měli kluci opravdu velkou radost. Na závěr proběhlo hromadné foto se všemi dětmi a poté pouze naše foto za přispění p. Chovance. Takže první turnájek této sezony dopadl výborně a otevřel nám oči a ukázal nám další nedostatky, na které se nyní na tréninkách zaměříme.