Zasloužené první tři body

16. srpna 2021

Ve třetím kole divizní soutěže čekal dobříšské A fotbalisty soupeř z druhého místa tabulky, který do té doby neobdržel gól. Naši hráči tuto skutečnost změnili a zaslouženě získali první tři body.

V úvodním kole I. B třídy čekal náš tým derby zápas. Rozhodlo se již v první půli, kdy jsme měli výraznou převahu a jedinou možností soupeře byla „malá domů“ našeho hráče, která mohla skončit gólem.

Dobříš – Brandýs n. Lab. 2 : 0 (0 : 0)

Za horkého počasí se především v první půli hrál ospalý fotbal s minimem šancí. První dvě větší šance měl na kopačce hostující Šmejkal. Jeho první střelu Weber vyrazil a po chvíli mířil těsně nad břevno. Domácí odpověděli střelou Horáčka, s kterou si gólman Janáček poradil. Po hezké akci brandýských hráčů sebral Weber míč z kopačky Prokopa a poslední dvě příležitosti měli dobříšští hráči. Po přihrávce Puchmajera neuspěl Junek a střelu stejného hráče vyrazil Janeček.

Ve druhé části utkání se hrál již zajímavější fotbal. Po chybné rozehrávce netrefil Šrain z dálky prázdnou branku a Puchmajer mířil těsně vedle branky. Na druhé straně vytáhl Weber střelu M. Strosse na roh a v další příležitosti hostů hlavičkoval po rohovém kopu Prokop do tyče. V 69. minutě pronikl do „vápna“ Junek a jeho přesnou přihrávku proměnil Procházka ve vedoucí gól. Hosté se nažili o vyrovnání, ale dobříšští hráči jim toho moc nedovolili. Naopak tečovaná střela Puchmajera skončila těsně vedle branky a sedm minut před koncem prošel míč po autovém vhazování k Talůžkovi a ten přidal další gól. V závěru měl poslední příležitost hostující Šmejkal, ale branku minul.

Dobříš: Weber – Horáček(57. Pokorný), Knyazev, Talůžek, Machač – Kilián – Masopust (73. Čížek), Puchmajer (88. Petrlík), V. Šrain (57. Košťálek) – Procházka, Junek (88. Janda)

Branky: 69. Procházka, 83.Talůžek

Rozhodčí: Šálková

ŽK: Puchmajer – J.Stross

Diváků: 200

Statistiky: Střely: 13 : 10, z toho na branku: 4 : 4. Rohové kopy: 9 : 4. Ofsajdy: 0 : 2. Fauly: 6 : 10

Dobříš B – Daleké Dušníky 4 : 1 (3 : 0)

V úvodním kole I. B třídy čekal náš tým derby zápas. Rozhodlo se již v první půli, kdy jsme měli výraznou převahu a jedinou možností soupeře byla „malá domů“ našeho hráče, která mohla skončit gólem. Střelecky se dařilo Maryškovi, který při první brance využil svůj důraz na protihráče, při druhé vystihl hrubou chybu obrany a při třetí překvapil přímým volným kopem, kdy míč prošel kolem několika hráčů. Druhá půle již měla trochu jiný průběh. Oba týmy měli několik možností ke skórování. Nejprve se trefil opět Maryška pohotovou střelou. Hosté z několika šancí proměnili jen jednu po úniku Šedivého. Několikrát se vyznamenal i gólman Kratina.

Dobříš: Kratina – Kvapil, Patetl (57. Burda), Čížek, Petrlík (59. Píša) – Košťálek (46. J. Šrain), Kozohorský, Boudník (68. Šika), Janda – Rehák, Maryška (82. Koller)

Zákolany – Dobříš 4 : 5 (2 : 1)

Zatímco starší žáci bezpečně vysoko zvítězili, mladší čtyřikrát dotahovali náskok soupeře. Rozhodli brankou až v poslední minutě.

Branky: Víšek, Fejk po 2, Matějka