Závěr na body nestačil

08. dubna 2018

Proti týmu z předposlední příčky tabulky podali naši hráči snad nejhorší výkon v sezoně. Zvláště v první půli proti průměrnému soupeři se nedokázali prosadit. Závěrečná snaha o vyrovnání již k bodům nevedla.

Přeštice – Dobříš 2 : 1 (2 : 0)

Začátek zápasu byl ve znamení neurovnané hry. Oba týmy se předháněly, kdo toho víc zkazí. Dříve se uklidnili domácí. Únik Strejčka zastavil Šedivý a dorážku Ansumy vykopl V. Šrain. Ve 22. minutě posoudil rozhodčí souboj Procházky na hranici pokutového území jako nedovolený a penaltu proměnil Bešta. Za šest minut si s Pokorným poradil Strejček a přidal druhý gól Přeštic. Po tomto gólu dobříšští hráči přece jen trochu přidali, ale do větší šance se nedostali. Naopak zvýšit mohl domácí Zdeněk, ale neuspěl.

Když hned v úvodu druhé části utkání Maryška málem vystihl „malou domů“ domácího obránce a pak po centru V. Šraina střílel nebezpečně Maryška, zdálo se, že se hosté zvednou. Opak byl však pravdou a přeštičtí hráči mohli ještě skóre navýšit. Šance Ansumy, Blahoutka i střelcký pokus Fialy z přímého volného kopu však gól nepřinesly. Teprve v závěru utkání si vypracovali dobříšští šance. Střílený centr Maryšky J. Šrain nedorazil a hlavička stejného hráče se do branky nevešla. Teprve sedm minut před koncem pronikl V. Šrain do „šestnáctky“ a jeho přihrávku zužitkoval Puchmajer v kontaktní gól. Po závaru před domácí brankou pak mohl Puchmajer i druhý gól, avšak mířil těsně vedle a do šance se prodral i Maryška, ale jeho souboj s gólmanem Šampalíkem posoudil rozhodčí jako faul. Na vyrovnání nebyl čas i proto, že rozhodčí nenastavil ani vteřinu, přestože domácí v závěru evidentně zdržovali hru.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Pokorný, Krůta (46. Patetl) – Junek (81. Semančík), M. Puchmajer, Masopust, V. Šrain, – J. Šrain, Maryška.

Branky: 22. Bešta, 28. Strejček – 82. Puchmajer

Rozhodčí: Maiello

ŽK: Ansuma – V. Šrain, J. Šrain, Maryška

Diváků: 160

Trenér Martin Šrain: První půle byla hrozná. Nebyly jsme schopni si přihrát a připravit si šanci. Ve druhé půli se sice výkon zlepšil, ale i tak jsem zklamaný z výkonu hráčů.

Statistiky: Střely: 10 : 8, z toho na branku: 8 : 2. Rohové kopy: 11 : 7. Ofsajdy: 1 : 0. Fauly: 9 : 14

Chlumec – Dobříš B 1 : 4 (0 : 1)

V první půli utkání I. B třídy využívali domácí sklon hříště a podporu větru k získání převahy, jejíž výsledkem byl jen závar před hostující brankou po akci Cipriana a střela Slabihoudka se kterou si Weber poradil. Ve 22. minutě přeloboval Krmela brankáře Veselého, který ještě stačil míč z brankové čáry vyrazit, ale dobíhající Matějka skóroval.

O výsledku utkání rozhodl úvod druhé půle. Ve 47. minutě poslal Horáček do úniku Karase, který neomylně zakončil střelou ke vzdálenější tyči a za dvě minuty Kuchař z přímého volného kopu tvrdou střelou přidal třetí úspěch Dobříše. Domácí se sice snažili o snížení výsledku, ale výsledkem byla jen střela Slabihoudka do boční sítě. V 74. minutě po dlouhém autu unikl Karas a Krmela z jeho přihrávky přidal čtvrtý gól. V závěru utkání pak Weber sice vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti, avšak následoval faul, po kterém z pokutového kopu snížil Vostárek. Vzrušení pak přinesla ještě střela Krmely do břevna a kromě roztržky mezi domácími fanoušky a pořadateli, rychlý únik dvojice Tran Horáček, který zakončil posledně jmenovaný hráč střelou do brankáře.

Dobříš: R. Weber – Horáček, Jechort, Zbíral, Horáček – Pjaták (60. Rozsypal), Kuchař, Semančík, Krmela – Karas (81. Tran), Matějka (72. Mann)

Branky: 78. Vostárek (p. k.) – 22. Matějka, 47. Karas, 49. Kuchař, 74. Krmela

Rozhodčí: Dvořák

ŽK: Čonka, Veselý, Ciprian – Kuchař, Matějka, Zbíral

Diváků: 50

Starší dorost

MFK Dobříš – TJ Přeštice  4 : 3 (1 : 3) Pen. 9 : 8

Hosté byli v prvním poločase fotbalovější a diky efektivní koncovce se dostali do  vedení 1 : 3 a navíc nastřelili ještě břevno Malého branky. V druhém poločase naši chlapci zvýšili pohyb, nasazení a zlepšeným výkonem dotáhli utkání do remízy. Oproti minulému utkání v Písku byli i úspěšní při pokutových kopech a připsali si tak druhé vítězství v sezóně.

Branky: Chýla 2, Korynta

Setava: Malý – Kadlečík, Schutz, Šiška, Jindrák, Chýla, Korynta, Rada, Kratina, Mařík, Kukol

Střídali: Kuchař, Burda, Koller

Mladší dorost divize:

MFK Dobříš – TJ Přeštice 2 : 1 (1 : 0)

Utkání s mírně kombinačně lepším soupeřem, který naše mužstvo zpočátku podcenil. Do vedení naše chlapce dostal po individuální akci v prvním poločase Rehák. V druhém poločase jsme ustáli tlak soupeře, až do chvíle kdy jsme se vlastní nedisciplinovaností ocitli v oslabení. Soupeř nám vyrovnal ze standardní situace hlavou, Nakonec zaslouženě i v oslabení naši chlapci v závěru utkání přidali druhou branku, která znamenala konečné vítězství.

Branky: Rehák, Soukup

Sestava: Fiala – Kuchař, Matějů, Škodný, Hrbek, Krůta, Vodenka, Rehák, Kvapil, Koller, Soukup

Střídali: Váhala, Suchánek