Zlepšený výkon k bodům nestačil.

02. listopadu 2014

Dobříš – Nymburk 1:2 (1:0)

V sobotu odpoledne přivítali dobříšští fotbalisté na svém stadionu v Lipkách soupeře z Nymburka. Po vyrovnaném utkání se nakonec štěstí přiklonilo k hostům, kteří zápas rozhodli 5 minut před koncem. Domácím tak zbyly jen oči pro pláč a frustrace z průběhu utkání.

Hned v úvodu se předvedli oba gólmani. Nejprve zaváhal Weber a Peterka propíchl balon naštěstí nad domácí branku. Na druhé straně se do stejné situace dostali gólman Malý a domácí útočník Grafnetr a domácí vedli 1:0. Hosté byli tímto úvodem jako opaření a skóre mohl navýšit dvakrát Maryška. Nejprve napálil břevno a za necelých 5 minut mu do střely položil ruční závoru Malý. První desetiminutovku zakončil nepříjemným centrem hostující Svoboda. Prostředek první části byl spíš v režii hostů. Především matadoři Svoboda s Farkašem dělali domácím ve středu hřiště problémy. Hosté také hrozili ze standardních situací zahrávané hlavně Svobodou. Po jednom z rohů měl plné nohy i ruce práce Weber, ale se štěstím udržel míč před brankovou čarou. Závěr první půle se opět musel ohánět hostující gólman Malý, přestože domácí ne a ne trefit zařízení, Pokorný hlavou minul, Maryška trefil pouze brankáře, další pokusy odvrátila pozorná hostující obrana a tak se do šaten šlo za těsného vedení domácích.

Do druhé půle vstoupili lépe opět domácí a po centru Vostrého se do střely položil Maryška, ale míč skončil na zádech obránců. Po hodině hry domácí nezareagovali dobře na rozehraný rohový kop, za obranu si naběhl Peterka a lehkou tečí poslal míč do sítě za Webera – 1:1. Posledních 30 minut se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu. Zároveň však sudí začali vydávat problematická rozhodnutí, většinou proti domácím a tím zvyšovali tlak hostů. Domácí jen horko těžko odolávali nepříjemným standardním situacím. S tvrdou střelou Farkaše si ještě dokázal Weber poradit a vyrazit ji na roh. Po té rozhodčí po faulu na Karase poskytl Maryškovi výhodu, kterou zastavil asistent rozhodčího signalizací ofsajdu. Vrchol zápasu přišel v 86. minutě. Po souboji tělo na tělo odpískal sudí trestný kop, který Svoboda posadil přesně na hlavu Pečínky a ten zápas rozhodl. Zbytek utkání už byl z pohledu domácích ve křeči a nebyli schopní ohrozit bránu Malého.

Bohužel i po dalším kole se i přes zlepšený výkon nepodařilo Dobříšským uhrát nějaký ten bod do tabulky a stále se nachází v boji o záchranu.

Dobříš:Weber – Karásek (58. Machač), Ducho, Svárovský, Pokorný – T.Šebek (72. Karas), J. Liška, Šrain (80. Kasík), Vostrý – Maryška, Grafnetr (46. Šťastný) Branky:2. Grafnetr – 59. Peterka, 86. Pečínka. Rozhodčí:Benák

V příštím kole zajíždí k dalšímu důležitému utkání do Klecan. Zápas začíná v sobotu 8.11. ve 14:00.

Jesenice – Dobříš B 4:2 (1:0)

V utkání jsme prohrávali již 0:4, během několika minut jsme pak dvakrát skórovali, ale v nervozním závěru domácí vítězství uhájili.

Branky: Čajda 3, Polidar – Řechka, Kozohorský. ČK: Kymla – Šťastný. Rozhodčí: Sandr. Diváci: 120.

Jesenice: Ježek – Hulínský, Roškot, Kmotras, Kváča, Šika, Zavadil, Kymla, Čejda, Havel, Polidar. Stř.: Papež, Novotný.
Dobříš B: Weber – Karásek, Šebek, Machač, Zbíral, Foltýn, Řechka, Liška, Kozohorský, Suchan, Šťastný.

Mokrovraty – Dobříš C 1:1 (1:1) Branka: Palan

Starší dorost  Dobříš – Kunice 0:4 (0:1)  Ve druhé půli naši hráči zahodili několik vyložených šancí, ani jednu však neproměnili.

Mladší dorost: Dobříš – Kunice 3:1 (2:0) V první půli jsme  zaslouženě získali dvoubrankový náskok, když několik možností jsme ještě neproměnili. V e druhé půli jsme se dobře bránili a hostům jsme dovolili jen jednou skórovat.

Starší žáci. Zeleneč – Dobříš 1:0 (0:0)

Mladší žáci: Zeleneč – Dobříš 5:2 (1:1) Branky: Hovorka, Holman.

Starší přípravka: Dobříš B – Obořiště 25:3 Branky: Fenyk, Panuška po 6, Píša 5, Petrlík 4, Diviš 2, Říha, Skála