Zvrat v poslední čtvrthodině

05. června 2019

V souboji týmu z konce tabulky, byl po většinu zápasu lepší poslední tým tabulky, hosté však v poslední čtvrthodině vyrovnali, a nakonec získali další bod v penaltovém rozstřelu.

Táborsko B – Dobříš 3 : 3 (2 : 1) Na pen. 1 : 3

Úvod utkání přinesl nezáživný fotbal bez šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen rohový kop táborských, který nikdo nedorazil a na druhé straně po sklepnutí Junka střílel Maryška do obránce. Ve 22. minutě přihrál Klusák Vozihnojovi, který poprvé zblízka skóroval. Domácí se po této brance zlepšili a získali převahu. Dvojice Baidoo Kubec svou příležitost neproměnila a Baidoo prošel až před Webera, který míč vyrazil na roh. Po rozehraném rohu však Kubec zvýšil na 2 : 0. Dobříšský gólman si poradil i s další střelou Kubce. Ve 33.minutě, v té době již kulhající Maryška, po samostatné akci snížil. Následně se dostal tento hráč do další šance, ale brankář Novák si s jeho střelou poradil. Pak již musel útočník Dobříše střídat. V závěru první půle prošel před gólmana opět Kubec, ale neuspěl.

V začátku druhé části utkání se zdálo, že dobříšští začínají být aktivnější, ale v první šanci netrefil branku hlavou Vozihnoj. Velkou šanci měl Puchmajer, avšak zblízka nastřelil jen brankáře a z protiútoku nepohlídali stopeři Radostu, který pohodlně navýšil skóre pro domácí. Vypadalo to, že zápas skončí vítězstvím domácích, zvlášť když v jediné šanci Petrlík po úniku vyslal jen slabou střelu. Tradiční vysunutí Talůžka na hrot však přece jen přineslo obrat. Po akci Procházky střílel Talůžek do tyče  a devět minut před koncem po nákopu Petrlíka prošel míč k Junkovi a ten snížil. Bojovnost hostů pak přinesla zvrat. Přímý volný kop Dorta se odrazil ode zdi k střelci a jeho opakovaný pokus mířil těsně vedle. Po přihrávce Talůžka střílel Junek, ale Novák stačil míč vytěsnit na roh, minutu před koncem se před gólmana prodral Dort a vyrovnal.

Za Dobříš v penaltovém rozstřelu uspěli Junek, Dort a Puchmajer. Hosté se radovali jen jednou. První pokus skončil na tyči a druhý a čtvrtý vyrazil Weber.

Dobříš: Weber – Kozohorský (46. Petrlík), Procházka, Talůžek, Pokorný – Junek, J. Šrain (69. Liška), O. Puchmajer, V. Šrain – Maryška (40. Masopust), Dort

Branky: 22. Vozihnoj, 27. Kubec, 57. Radosta – 33. Maryška, 81. Junek, 89. Dort

Rozhodčí: Kvaček

ŽK: Bouchal, Klusák – Junek, Talůžek

Diváků: 95

Trenér Martin Šrain: Po většinu utkání byl soupeř, hrající s mladým týmem, lepší. Museli jsme se také srovnat se zraněním Maryšky, před koncem první půle. Teprve v závěru zápasu se našim hráčům podařilo proti poslednímu týmu tabulky vyrovnat. Z našich hráčů, kromě brankáře, se dařilo pouze Procházkovi s Junkem.

STATISTIKY. Střely: 13 : 12, z toho na branku: 7 : 7. Rohové kopy: 11 : 4. Ofsajdy: 3 : 1. Fauly: 11 : 13.