Šťastně vybojované dva body

22. dubna 2019

Proti týmu z druhé příčky tabulky, vydřeli hosté dva body v závěru utkání. Domácí hráči měli téměř po celý zápas více ze hry, jak vypovídá statistika.

Klatovy – Dobříš 1 : 1 (0 : 0) na pen. 3 : 4

V úvodu se dvakrát neprosadil Lukeš, který nejprve trefil brankáře Jechorta a v další možnosti mířil vedle branky. Dobříšští zahrozili poprvé po autu Šebka, kdy Pokornému sebral míč protihráč a pak Procházkovi pádem pod nohy gólman Rojík. Šanci domácího Pavloviče zastavil Masopust a po rohovém kopu odvrátili hosté i pokus Třísky. Jechort zabránil ve skórování dalším hráčům a po přihrávce Lukeše překopl branku Pavlovič. Hosté měli možnost po přímém volném kopu J. Šraina, avšak hlavička Šebka skončila mimo branky.

Hned v úvodu druhého poločasu zachránil dobříšské Jechort, který vychytal Jandu, ale ve 48. minutě střela Kotrby z dvaceti metrů již zamířila přesně k tyči. 1 : 0. Po obdržené brance se snažili dobříšští o aktivnější hru, ale šance si vytvářeli spíše klatovští hráči. Střelu Bálka z úhlu Jechort vyrazil a dorážka Diviše skončila nad břevnem branky. Po centru Bálka nedorazil jeden z útočníků míč do sítě. Na druhé stráně průnik Junka zastavil protihráč. Jechort pak ještě opět vytáhl točený míč z nohy Pavloviče a v 82. minutě odpískal rozhodčí přísně penaltu za faul Lišky na Aiznera. Ten však neproměnil Janda, když mířil jen do tyče. To se domácím vymstilo. Akci J. Šraina sice hosté zastavili, ale tři minuty před koncem posunul míč Karas na Petrlíka, jehož přihrávku poslal J. Šrain z úhlu do branky.

V penaltovém rozstřelu sice první pokus V. Šraina Rojík vyrazil, ale další Puchmajer, Masopust, J. Šrain a Liška byli úspěšní. Za Klatovy proměnili penalty Janda, Kotrba a Diviš, ve třetí sérii však Krásný bránu přestřelil a v posledním pokusu chytil Jechort střelu Bálka. Dobříšským tak stále mohou doufat v záchranu v soutěži.

Dobříš: Jechort – Procházka, Talůžek, Masopust, Kozohorský (68. Liška) – Junek (78. Petrlík), V. Šrain, Pokorný, J. Šrain – Matějka (60. Puchmajer), Šebek (79. Karas)

Branky: 48. Kotrba – 87. J. Šrain

Rozhodčí: Matyš

ŽK: 0 – Liška 333

Statistiky: Střely: 14 : 3, z toho na branku: 6 : 2. Rohové kopy: 6 : 5. Ofsajdy: 7 : 3. Fauly: 13 : 18.

(Komentář podle videa.)

Daleké Dušníky – Dobříš B 0 : 3 (0 : 2)

Ve svém tažení za záchranou v I. B. třídě, zvítězili dobříšští fotbalisté v malém derby. V první půli měli hosté výraznou převahu a zvýraznili ji dvěma brankami. Několik šancí sice neproměnili, ale v 8. minutě se prosadil technickou střelou z hranice „šestnáctky“ M. Puchmajer a v 24. minutě Karas po přihrávce Petrlíka. Domácí se pouze dvakrát dostali do menších příležitostí.

Ve druhém poločase domácí přidali, ale kromě jedné velké šance a dvou menších, příliš brankáře neohrozili. V 66. minutě se na druhé straně protlačil Karas přes obránce a rozhodl o utkání. Z rychlých protiútoků dobříšští hráči několikrát zahrozili, ale další gól nepřidali.

Dal. Dušníky: Mir. Pavlík – Drnec, Šimonovský, Mart. Pavlík (60. Sklenář), Žáček, Mirschitzka, Burian, J. Slunečko (81. Šimek), Nováček, Krása, M. Slunečko

Dobříš: R. Weber – Petrlík, V. Weber, Horáček, Burda (86. Karásek) – Junek (88. Modlík), Fic, Št. Kuchař (88. Krmela), O. Puchmajer (83. M. Liška) – Karas (73. Matějů), M. Puchmajer.

Branky: 24 a 66. Karas, 8. M. Puchmajer

Rozhodčí: Doubrava

ŽK: Žáček, Mart. Pavlík– Karas, O. Puchmajer